Pielęgnacja

Olej arachidowy — podstawowa wiedza o tym, jak pielęgnować nim skórę

Z biegiem lat, produkowane są co raz to nowe specyfiki, mające wspomóc nas w dążeniu do pięknego wyglądu. Istnieją jednak sprawdzone i skuteczne sposoby, które potrafią zaradzić problemom, napotkanym na drodze do ideału. Jednym z wypróbowanych i dosyć popularnych produktów jest olej arachidowy, w formie żółtawego i przejrzystego oleju o intensywnym, orzechowym smaku i zapachu. Zapoznajmy się więc z tą dobroczynną substancją, która słynie z wszechstronności i wyjątkowości.

Czym tak właściwe jest olej arachidowy?

Olej, o którym mowa, tłoczony jest na zimno z nieprażonych orzechów arachidowych. Szczególną popularność zdobył on w kuchni krajów południowo-wschodniej Azji, choć coraz częściej spotkać można go także w europejskich daniach. Substancje składające się na ten olej to między innymi kwas linolenowy, kwas olejowy, kwas palmitynowy, kwas stearynowy oraz różne witaminy, w tym witamina E oraz składniki mineralne. W jego zawartości znaleźć możemy także prozdrowotne elementy, na przykład sterole roślinne, czyli składniki, wśród których wymienia się beta-sitosterol, kampesterol i stigmasterol.

Co może dać mi stosowanie oleju arachidowego?

Olej arachidowy spotkamy w majonezie i margarynie, ale jego wykorzystanie sięga daleko poza dział spożywczy. Profilaktyka nowotworowa, zapobieganie cukrzycy typu 2 i zaparciom to kilka z plusów tego produktu dotyczących zdrowia. Przede wszystkim jednak powinny nas zainteresować korzyści dla skóry, jakie niesie ze sobą stosowanie oleju. Specyfik zalecany jest przy bardzo suchej powierzchni ciała, skłonnej do łuszczenia się, a także okazuje się skuteczny przy leczeniu egzemy. Zmiękcza on i nawilża skórę oraz pomaga w zachowaniu młodzieńczego wyglądu. Można także śmiało stwierdzić, że olej arachidowy neutralizuje wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry. Razem z tym produktem, niestraszne nam już będą stany zapalne, gdyż jest on w stanie je zredukować.

Formy, w których mamy szansę spotkać olej arachidowy

W czystej postaci olej arachidowy możemy użyć zarówno w kuchni jak i w procesie pielęgnacji. Nałożony na skórę doskonale radzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem, a także po jego użyciu nasza skóra jest jędrna i promienna. Sprawdzi się także jako poślizg do masażu ciała. Choć olej arachidowy nie występuje bezpośrednio w szamponach do włosów, warto stosować go przy myciu głowy, gdyż ma on działanie przeciwłupieżowe. W składzie niektórych masek do włosów mamy szansę natknąć się na ten wyjątkowy składnik. Możemy również spotkać omawiany element w niektórych kremach z funkcją przeciwzapalną. Jeśli marzy nam się chwila relaksu połączona z kompleksową pielęgnacją, powinniśmy wybrać olejek do kąpieli, w którego składzie znajduje się olej arachidowy. Dzięki bogatemu zastosowaniu tego produktu możemy cieszyć się wieloma dostosowanymi do naszych oczekiwań korzyściami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *