Porady

Kilka słów o kształcie i malowaniu brwi

Make-up pomaga wydobyć naturalne piękno, które jest ukryte w każdej kobiecie. Jego wykonywanie powinno być dla Ciebie nie tylko sposobem, żeby ukryć niedoskonałości cery, ale także systematycznym rytuałem, który pozwoli Ci na odcięcie się od codziennej rutyny i jest okazją do poświęcenia czasu samej sobie. Takie na pozór drobne przyjemności mogą poprawić nastrój i pozytywnie wpłynąć na samoocenę.

Brwi – ważny element stylizacji

Podczas robienia makijażu warto szczególnie podkreślać brwi – są one bardzo ważne, ponieważ pomagają określić emocje rozmówców, zdradzają ich nastawienie i pomagają wyrazić potrzeby. Wbrew pozorom prawidłowa pielęgnacja brwi może sprawiać trudności zwłaszcza wówczas, gdy nie masz dużego doświadczenia w nadawaniu im kształtu. Wiele kobiet nie może się obejść na co dzień bez czynności jaką jest malowanie brwi. Jak i czym to robić? Co warto mieć na uwadze dobierając ich kształt i grubość?

Jaki kształt brwi wybrać? O czym należy pamiętać?

Choć pomysłów na to, jak powinny wyglądać idealne brwi jest wiele, istnieją naczelne zasady, których powinnaś się trzymać. Dotyczą one przede wszystkim ich długości. Jaka powinna być? Przede wszystkim zalecane jest, aby brwi zaczynały się w miejscu, w którym znajduje się wewnętrzny kącik oka. Następnie zalecane jest, aby grubość brwi delikatnie zwężała się od szczytu łuku brwiowego aż po zewnętrzny kącik oka.

Formowanie kształtu brwi powinnaś wykonywać przede wszystkim w słoneczną pogodę przed lustrem. Narzędziem, który pozwala szybko nadać kształt brwiom jest klasyczna pęseta. Powinna ona dobrze leżeć w dłoni, a wykonywanie nią ruchów nie powinno sprawiać ci najmniejszych trudności. Nie bez znaczenia jest materiał, z którego jest wykonana pęseta. Najlepiej sprawdzi się ta wykonana z nierdzewnego metalu, która zostanie wyprofilowana w ten sposób, żeby precyzyjne usuwanie nią nawet niewielkich i pojedynczych włosków było możliwe.

Jak malować brwi?

Pomysłów na stylizację brwi jest wiele, wszystko zależy przede wszystkim od Twojego gustu i poczucia estetyki. Jeżeli zależy Ci na naturalnym makijażu brwi wybierz odcień jak najbardziej zbliżony do Twojego naturalnego koloru. W większości przypadków to właśnie on prezentuje się najlepiej. Możesz oczywiście użyć innego odcienia – pamiętaj jednak, by nie był zbyt ciemny, bo diametralnie zmienia on wygląd całej twarzy.

Jeżeli stawiasz pierwsze kroki w stylizacji brwi najlepiej sprawdzą się cienie dedykowane właśnie do nich. Mają one nie tylko właściwą konsystencję, ale także są lepiej dobrane pod względem kolorystycznym. Dzięki temu osiągnięty efekt jest lepszy, a stylizacja dłużej się utrzymuje. Jeśli masz już pewną ręką prawdziwym must have w Twojej kosmetyczce powinna być kredka z miękką końcówką. Ogromną zaletą tej metody jest to, że za pomocą kredki w oka mgnieniu możesz namalować te włoski, których brakuje, by nadać brwiom naturalny kształt.

Stylizacja brwi jest ważnym elementem makijażu, dlatego warto zgłębiać jej tajniki, śledzić trendy i doskonalić swoją technikę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *