Porady

5 sposób na mocne rzęsy. Znasz je wszystkie?

Twoje rzęsy są kruche, cienkie i wypadają za każdym dotknięciem ręki lub wacika? Jest kilka sposobów, dzięki którym poradzisz sobie z tym problemem. Oto 5 najlepszych pomysłów na to, jak wzmocnić rzęsy domowymi metodami.

Jak wzmocnić rzęsy w domu?

O rzęsy można zadbać samodzielnie i wsparcie kosmetyczki nie zawsze jest nam potrzebne. Zanim zdecydujemy się na kosztowną laminację rzęs lub ich przedłużanie, warto spróbować domowych metod na wzmocnienie. Być może któryś z nich okaże się tym, dzięki któremu znów będzie miały gęste, długie i mocne rzęsy? Nie przekonamy się, jeśli nie sprawdzimy.

Najlepsze sposoby na wzmocnienie rzęs to te, które nie wymagają dużego nakładu czasu i pieniędzy. Rozwiązań warto szukać wokół siebie, bo często to właśnie te najprostsze pomysły okazują się najskuteczniejszymi.

Najlepsze sposoby na mocne rzęsy

Sposób 1. Olejek rycynowy na rzęsy.

Kup olejek rycynowy i nakładaj go na rzęsy po każdym demakijażu. Możesz użyć do tego szczoteczki po zużytej maskarze albo wacika kosmetycznego. Pamiętaj tylko, że używać naturalnego oleju rycynowego: tłoczonego na zimno i nierafinowanego. Po kilku tygodniach zauważysz różnicę. Rzęsy będą mocniejsze, grubsze i bardziej elastyczne, a do tego przyciemnią się i zyskają blask. Im dłużej będziesz stosować olej rycynowy na rzęsy, tym lepsze efekty osiągniesz.

Sposób 2. Regularne czesanie rzęs.

Przy okazji nakładania oleju rycynowego poświęć chwilę na dokładnie rozczesanie rzęs – od samej nasady po końcówki. W ten prosty sposób pobudzić krążenie krwi w skórze i cebulki rzęs będą lepiej odżywione. Efektów łatwo się domyślić: rzęsy wzmocnią się, przestaną wypadać i będą zdrowsze.

Sposób 3. Naturalna odżywka do rzęs.

Dobrym sposób na wzmocnienie rzęs to oczywiście także regularnie stosowanie odżywki. Jej rolę może pełnić olej rycynowy, ale możesz sięgnąć też po odżywkę stworzoną specjalnie do pielęgnacji rzęs np. z witaminami, mieszanką olejków, proteinami, peptydami itp. Zwracaj jednak uwagę na skład, aby odżywka była naturalna i nie zawiera składników potencjalnie szkodliwych.

Sposób 4. Maskara pielęgnująca.

Musisz wiedzieć, że wzmocnić rzęsy możesz również podczas makijażu. Wystarczy, że wybierzesz tusz do rzęs ze składnikami pielęgnującymi, aby odżywiać, rewitalizować i pielęgnować rzęsy w trakcie dnia. To proste.

Sposób 5. Domowa laminacja rzęs.

Do najlepszych domowych sposobów na wzmocnienie rzęs zalicza się też laminowanie. Domową laminację najłatwiej przeprowadzić za pomocą żelatyny, która jest źródłem cennych protein. Zalej żelatynę zimą wodą, odstaw do napęcznienia, podgrzej delikatnie aż się rozpuści i nałóż na oczyszczone rzęsy na minimum kwadrans. Zmyj, a na koniec zabezpiecz rzęsy olejkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *