Porady

Jak spowolnić odrastanie włosków? Gładkie nogi przez wiele tygodni!

Mija parę dni po depilacji, a na nogach już pojawiają się drobne włosy. Co zrobić, żeby włoski po goleniu nie odrastały tak szybko? Poznaj sprawdzone metody na spowolnienie ich wzrostu, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się gładkimi nogami przez wiele tygodni.

Walka o gładką skórę to pasmo zwycięstw przeplatanych niepowodzeniami. Kiedy już znajdziemy najlepszą metodę depilacji, która nie zabiera nam dużo czasu, okazuje się, że włoski odrastają bardzo szybko i zabieg trzeba często powtarzać. To bywa męczące.

Czy są jakieś metody spowalniania odrastania włosków po goleniu? A może da się zatrzymać ich wzrost na zawsze? Sprawdź, jakie mamy możliwości, jeśli chcemy mieć gładkie nogi na dłużej.

Przygotowanie skóry do depilacji lub golenia

To, jak szybko włoski odrosną, zależy przede wszystkim od tego, jak przygotujemy skórę na zabieg. Depilacja na szybko to nigdy nie jest dobre rozwiązanie, bo możemy zrobić to niedokładnie. W efekcie krótsze włoski nie zostaną usunięte i szybko będzie trzeba powtarzać zabieg.

Jak przygotować skórę do depilacji, aby efekt był trwalszy?

  1. Nawilżanie – lepiej depiluje się skórę, która jest dobrze nawilżona, odżywiona i gładka. Dlatego, zanim zaczniemy usuwanie zbędnego owłosienia, zadbajmy o kondycję skóry odpowiednim kremem, balsamem lub innym kosmetykiem nawilżającym.
  2. Peeling – złuszczanie martwego naskórka również może pomóc w dokładniejszym usunięciu zbędnych włosków. Depilacja poprzedzona peelingiem jest skuteczniejsza, bo drobinki złuszczające oczyszczają skórę, unoszą przylegające do skóry włoski, odsłaniają ujścia mieszków włosowych i mogą odkryć wrośnięte włoski.
  3. Kąpiel – depilację najlepiej przeprowadzać po wieczornej kąpieli. To ważne, ponieważ skóra rozluźnia się pod wpływem wilgoci i ciepła. Otwierają się pory, a włoski bardziej wychylają się z mieszków włosowych i zdecydowanie łatwiej jest je usunąć.

Jaka metoda depilacji daje najtrwalsze efekty?

Sposobów na usuwanie zbędnego owłosienia jest wiele. Warto wybrać taką metodę, która nam najbardziej odpowiada. W zależności od tego, jaki sposób usuwania włosków wybierzemy, efekty będą mniej lub bardziej trwałe.

Oto najpopularniejsze metody usuwania owłosienia.

  1. Golenie jednorazową maszynką – to szybki sposób niewymagający dużych nakładów pieniężnych, ale też taki, którego efekty są niestety najmniej trwałe. Golimy tylko część włosa, która wystaje ponad skórę, więc włoski odrastają już po jednym lub kilku dniach.
  2. Depilowanie depilatorem elektrycznym – to metoda, która wymaga już zastosowania droższego urządzenia i zajmuje więcej czasu, ale jej efekty są trwalsze. Depilator elektryczny usuwa włoski nawet na kilka tygodni, ponieważ usuwa je razem z cebulkami. Jest to jednak bolesne.
  3. Depilacja woskiem – to sposób, w którym również usuwa się włoski razem z cebulkami. Depilację woskiem można wykonać na zimno (gotowymi plastrami) lub na ciepło (podgrzanym woskiem). Efekty w tym przypadku również utrzymują się przez kilka tygodni.
  4. Depilacja kremem/pianką – to chemiczna metoda usuwania zbędnego owłosienia, w której włoski na powierzchni skóry zostają rozpuszczone przez składniki kosmetyku. Wnika on także do cebulek, osłabiając je, dlatego włoski po depilacji kremem lub pianką mogą odrastać znacznie wolniej.

Balsamy spowalniające odrastanie włosków po depilacji

Oczywiście po każdym zabiegu usuwania zbędnego owłosienia warto wprowadzić do pielęgnacji odpowiednie kosmetyki. Chodzi nie tylko o to, żeby złagodzić ewentualne podrażnienia i zadbać o dobrą kondycję naszej skóry. Warto sięgnąć także po kosmetyki spowalniające odrastanie włosków po depilacji. Jak działają?

Balsamy spowalniające odrastanie włosków po depilacji to specjalne preparaty, które zawierają odpowiednie enzymy i składniki osłabiające mieszki włosowe i cebulki włosów. W efekcie włoski odrastają dużo wolniej i są słabsze, cieńsze, mniej widoczne.

Depilacja IPL – trwałe usuwanie owłosienia

Nadal jednak najtrwalszą metodą depilacji, która opóźnia odrastanie włosków nawet o kilka lat (!), jest depilacja laserowa.

Można wykonać ją w gabinecie kosmetycznym, ale również w domu. Choć warto wiedzieć, że zakup podręcznego urządzenia do depilacji laserowej jest bardzo kosztowny. Warto jednak zainwestować w taki zabieg, ponieważ depilator IPL uszkadza mieszki włosowe za pomocą odpowiedniego światła, dzięki czemu włosy przestają rosnąć.

Mówi się, że to trwałe usuwanie owłosienia, jednak trzeba pamiętać, że po kilku latach mieszki mogą się zregenerować i depilację laserową trzeba będzie powtórzyć. Mimo wszystko jest to najlepsze rozwiązanie, gdy chcemy opóźnić odrastanie włosków po depilacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *