Makijaż

Jak malować brwi cieniem? 3 sposoby!

Kiedy myślimy o kosmetykach do makijażu brwi, zawsze najczęściej przychodzi nam do głowy cień. To najpopularniejszy sposób na malowanie brwi, ponieważ cień pozwala na uzyskanie różnych efektów i nawet jeśli nie masz zbyt dużej wprawy w makijażu – dzięki niemu stworzysz delikatny make-up, subtelnie podkreślając brwi. Jak umalować brwi cieniem? Poznaj aż 3 sposoby na idealny makijaż brwi.

Jak malować brwi cieniem? SPOSÓB 1 – mocny makijaż brwi

Aby uzyskać mocny i wyrazisty makijaż brwi, musisz po prostu nałożyć na nie więcej kosmetyku. Zrobisz to następująco:

  1. Oczyść i osusz brew, aby przygotować ja do nakładania wosku i kosmetyków kolorowych.
  2. Sięgnij po woski do brwi, a jeśli nie masz go w swoim zestawie – nałóż odrobinę żelu do układania brwi, maskary lub po prostu ułóż brwi an mydło. Warto jednak pamiętać, że to właśnie wosk ze względu na swoją formułę najlepiej współpracuje z cieniami, dlatego szukaj zestawów do makijażu, które zawierają właśnie wosk i najlepiej więcej niż jeden cień do brwi.
  3. Wosk naniesie się równomiernie, jeśli po aplikacji przeczeszesz go delikatnie spiralką. Wtedy usuniesz jego nadmiar i sprawnie nałożysz kosmetyk na cały łuk brwiowy.
  4. Pora na malowanie brwi. Najpierw sięgnij po skośnie ścięty pędzelek i jego najcieńszą stroną namaluj kreskę pod łukiem brwiowym aby go zaznaczyć i zrobić ładne odcięcie. Kreskę namaluj cieniem w najciemniejszym kolorze paletki lub zmieszaj dwa kolory, jeśli uznasz że taki odcień będzie lepszy dla twojej karnacji. Możesz też użyć kredki do brwi jeśli uznasz, że współgra ona kolorystycznie z Twoimi cieniami.
  5. Pora na wypełnienie całej brwi! Nabierz jaśniejszy cień w paletce i zaczynając od wewnętrznej części brwi, delikatnie aplikuj go na łuk brwiowy. Zmień cień na ciemniejszy mniej więcej w miejscu załamania łuki brwiowego. Między dwoma kolorami możesz dodać trzeci odcień, czyli połączyć ze sobą dwa cienie, aby stworzyć naturalny i efektownie wyglądający gradient. Przy wyraźnym makijażu nie ma potrzeby wyczesywać brwi spiralką, chyba że uznasz, że przesadziłaś w którymś miejscu z nadmiarem koloru.

Jak malować brwi cieniem? SPOSÓB 2 – łagodniejszy makijaż brwi

Aby stworzyć nieco subtelniejszy, ale wciąż dość wyrazisty makijaż brwi, wykonaj wszystkie powyższe kroki, ale na koniec mocniej wyczesz cały łuk, a górną linię postaraj się delikatnie rozmyć, czyli rozetrzeć czystym, skośnym pędzelkiem. Przeczesujemy całą brew oprócz dolnej linii gdyż chcemy żeby ona była z wyraźna ale żeby cała reszta była zdecydowanie bardziej gładka.

Jak malować brwi cieniem? SPOSÓB 3 – bardzo subtelny makijaż brwi

Aby przejść do trzeciej, czyli totalnie delikatnej opcji należy wyczesać delikatnie szczoteczką całą dolną krawędź brwi, której wcześniej nie dotykaliśmy i dzięki temu nasza brew stanie się bardzo subtelna, delikatna i bardzo dziewczęca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *