Porady

Implanty łydek – czy rzeczywiście musisz je mieć?

Wiele kobiet chciałoby mieć zgrabne nogi. Większości pomagają dieta, ćwiczenia i kosmetyki. Ale co z pozostałymi dziewczynami? Jeżeli są odważne, to mogą skorzystać z chirurgicznego zabiegu wszczepiania implantów łydek. Sprawdź, czy taki zabieg jest właśnie dla ciebie.

Jak wygląda zabieg?

Wszczepianie implantów łydek odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Zabieg rozpoczyna się od wykonania przez chirurga nacięcia w zgięciu kolanowym. Następnie w ciele pacjenta zostaje umieszczony implant dopasowany do kształtu i rozmiaru dolnej kończyny. Całość trwa około dwóch godzin. Wszczepienie implantów jest bardziej popularne u mężczyzn, bo daje to efekt wyrzeźbionych łydek.

Po zabiegu pacjent przebywa w pozycji leżącej przez około dwa dni z nogami uniesionymi do góry. Takie ułożenie kończyn przyspiesza gojenie i minimalizuje ryzyko powstania obrzęku lub zakażenia. Po upływie tego czasu opatrunki są usuwane, a pacjent zaczyna wracać do normalnej aktywności i pokonuje niewielkie dystanse podczas spacerów. Jest to bardzo ważne, ponieważ mięśnie w tym czasie przyzwyczają się do ciała obcego.

Powrót do całkowitej sprawności trwa około 3 tygodni, podczas których znika opuchlizna i zasinienie skóry. Wszczepione implanty są bardzo wytrzymałe i dobrze się układają. Taki rezultat jest możliwy do osiągnięcia dzięki materiałowi, z którego wykonane są implanty, czyli silikonu.

Implanty łydek – komplikacje po zabiegu

Po zabiegu mogą wystąpić następujące komplikacje:

  • infekcja rany,
  • krwawienie,
  • dysfunkcja mięśnie,
  • zaburzona praca nerwów,
  • rozrost blizn,
  • przemieszczenie się implantu.

Rodzaje implantów łydek

Implanty łydek dzieli się na:

  • anatomiczne – są najczęściej polecane mężczyznom ze względu kształt dający efekt dobrze wyrzeźbionej łydki;
  • wrzecionowate – smuklejsze i delikatniejsze, polecane przeważnie paniom.

Wyróżnia się także implanty stałe wykonane ze stałego silikonu. Są jednak tworzone w przypadku indywidualnych zamówień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *