Pielęgnacja

Jak się pozbyć cellulitu? Kosmetyki i zabiegi antycellulitowe oraz zmiana trybu życia

Cellulit, czyli skórka pomarańczowa na brzuchu, udach i pośladkach, dotyka kobiety bez względu na wagę. Istnieją trzy sposoby na pozbycie się cellulitu; jeden wymaga czasu, drugi pieniędzy, trzeci czasu i pieniędzy. Jak się pozbyć cellulitu?

Kosmetyki antycellulitowe

Kosmetyki antycellulitowe, na przykład kremy, balsamy i żele, powinny być wcierane w partie skóry pokryte cellulitem zgodnie z zaleceniem na opakowaniu. Ważne, żeby robić to regularnie, energicznie i w kierunku od stóp do talii. Miejsca dotknięte skórką pomarańczową można szczypać i ugniatać, co pobudzi krążenie. Kosmetyki antycellulitowe zawierają substancje przyśpieszające spalanie tłuszczu (teofilinę, karnitynę, kofeinę), składniki wzmacniające ścianki naczyń (arnikę, rutynę, wąkrotkę azjatycką) lub usprawniające krążenie (nostrzyk, miłorząb japoński, bluszcz). Aby zwiększyć skuteczność ich działania, ich producenci wprowadzili kuracje antycellulitowe składające się z kilku produktów, na przykład intensywnego serum, żelu do mycia i balsamu.

Zabiegi antycellulitowe

Wiele kobiet chce jak najszybciej pozbyć się cellulitu i nie zważa na koszty. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są zabiegi antycellulitowe, które wykonuje się albo w gabinecie lekarskim, albo w gabinecie kosmetycznym. Mezoterapia, endermologia i drenaż limfatyczny to tylko niektóre z nich. Stopień zaawansowania cellulitu określa USG.

Zdrowy tryb życia

Zmiana trybu życia na zdrowy to najtańszy, ale i najbardziej czasochłonny sposób na pozbycie się cellulitu.

  • Dieta
    Na zmniejszenie lub pozbycie się cellulitu wpłynie zmiana diety. W tym celu należy ograniczyć lub całkowicie wyeliminować tłuste potrawy. Ostre przyprawy warto zastąpić świeżymi lub suszonymi ziołami, które również zrekompensują Ci ograniczoną do minimum ilość soli. Odstaw słodycze i fast foody oraz ogranicz używki (papierosy wyeliminuj całkowicie). Jadaj 4-5 posiłków dziennie o ustalonych porach. Spożywaj ryby, białe mięso, ryż, chude sery, owoce i warzywa. Wypijaj co najmniej 2 litry wody dziennie, zwłaszcza niegazowanej mineralnej o niskiej zawartości sodu, i nieograniczone ilości zielonej herbaty. Wybieraj produkty moczopędne oraz bogate w witaminę B i kwasy omega-3.
  • Sport
    Pamiętaj, że ruch to zdrowie. Spacer, jazda na rowerze, pływanie, a nawet wchodzenie po schodach – to wszystko pomoże Ci pozbyć się cellulitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *