Pielęgnacja

Jak wyszczuplić twarz? Makijaż, fryzura, ćwiczenia i inne sprytne metody

Czy wiesz, że twarz da się wyszczuplić nie tylko operacjami plastycznymi i zabiegami chirurgicznymi, lecz także za pomocą makijażu, biżuterii, fryzury i innych metod. Która z nich będzie dla ciebie najlepsza?

Jak wyszczuplić twarz fryzurą?

Im dłuższe i bardziej pofalowane włosy, tym twarz wydaje się smuklejsza. Dobry efekt zapewni również zrobienie przedziałka z boku głowy i uniesienie włosów na czubku głowy. Dzięki temu twarz stanie się bardziej owalna. Dla tych osób, którym długa fryzura nie pasuje, poleca się klasycznego boba z wydłużonymi kosmykami z przodu. Można postawić również na upięcie z wypuszczonymi kosmykami, dzięki czemu twarz stanie się bardziej wydłużona i mniej okrągła. Jednak najlepszy efekt da cieniowanie, które zapewni twarzy lekkość i wyszczuplenie.

Jak wyszczuplić twarz makijażem?

W tym przypadku świetnie się sprawdzi konturowanie twarzy. Są dwie metody modelowania twarzy: na sucho i na mokro. Konturowanie twarzy na sucho polega na nałożeniu w odpowiednich miejscach twarzy bronzera prasowanego lub wypiekanego. Ważne jest, żeby makijaż był dobrze utrwalony za pomocą pudru transparentnego. W konturowaniu twarzy ważny jest także wybór odpowiednich pędzli. Przydadzą ci się płaskie, małe i spiczaste pędzle.

Drugim sposobem jest konturowanie twarzy na mokro. Polega ono na zastosowaniu bronzera o kremowej formule w sztyfcie lub kremowej palecie. Ten rodzaj makijażu wymaga więcej czasu, lecz jest łatwiejszy do wykonania. Poleca się go osobom, które dopiero zaczynają przygodę z makijażem. To uchroni nas przed pojawieniem się plam i ciemnych smug.

Jak wyszczuplić twarz ćwiczeniami?

Ćwiczenia to również dobry sposób na wyszczuplenie twarzy. Pomocne może się wydawać wypowiadanie na przemian głosek X i O przed lustrem i obserwowanie twarzy. Następnym ćwiczeniem jest wciąganie i wypuszczanie powietrza, dzięki czemu twarz będzie bardziej elastyczna i rozciągnięta. Dobre efekty daje również ćwiczenie nazywane „rybia twarz‟. Polega ono na wciągnięciu wewnętrznych części policzków i wypchnięciu ust do przodu.

Jak wyszczuplić twarz masażem?

Masaż służy do wymodelowania twarzy, ujędrniania mięśnie i wygładza cerę. Taki masaż trwa około 10 minut i możesz wykonać go rano lub wieczorem z użyciem kosmetyków nawilżających i ujędrniających. Ważne jest, żeby cera była dokładnie oczyszczona. Masaż twarzy polega na uciskaniu policzków, czoła, brody i linii żuchwy.

Jak wyszczuplić twarz biżuterią?

Twarz można wyszczuplić również za pomocą biżuterii. Da się to zrobić długimi kolczykami i wisiorami. Nie wolno zaś zakładać chokerów, które optycznie skracają szyję i pogrubiają twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *