Pielęgnacja

Czego nie robić dla urody? Zabiegi, pielęgnacja i makijaż

Są takie zabiegi kosmetyczne, sposoby pielęgnacji skóry i metody makijażu, których nie należy robić dla własnego zdrowia. Takie urodowe sztuczki mogą bowiem skutkować podrażnieniem i skórnymi infekcjami.

1. Slugging – wazelina na całą twarz

Maska z wazeliny nakładana na całą twarz, to często stosowana metoda na szybkie i dogłębne nawilżenie i natłuszczenie cery. Niestety większość z nas nie powinna stosować tego rodzaju pielęgnacji ze względu na komedogenne działanie wazeliny. Mimo iż daje bardzo dobrą ochronę przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz, to może też być bardzo szkodliwa. Zapchane pory skóry mogą bowiem zamienić się w zaskórniki i trądzik. A zaawansowane stadia tej choroby leczy się dermatologicznie za pomocą antybiotyków.

2. Utrwalenie makijażu lakierem do włosów

Lakier do włosów zawiera dużo szkodliwych substancji. Zapewne wiele razy zauważyłaś, że włosy po jego zastosowaniu są suche i matowe. To samo może stać się z twoją cerą, jeśli użyjesz lakieru do utrwalenia makijażu. Produkt może podrażnić skórę, wywołać wysypkę i utrudnić demakijaż.

3. Golenie twarzy nożykiem

Golenie twarzy nie jest najlepszym pomysłem, jeśli masz wrażliwą skórę lub trądzik. W przypadku większego meszku nad górną wargą lub gęstych brwi wystarczy zastosować klasyczną depilację pęsetą lub woskiem. Natomiast golenie twarzy nożykiem lub maszynką to nie najlepszy pomysł. Możesz nabawić się podrażnień, uszkodzeń naskórka, stanów zapalnych i trądziku.

4. Klej na wągry i kredki do makijażu

Szkolny klej i kredki do malowania nie są najlepszymi metodami pielęgnacji i akcesoriami do makijażu. Klej może przyklejać się do meszku na twarzy, brwi i włosów przy czole, a co gorsza wyrywać je przy myciu twarzy. Poza tym klej i kredki mogą powodować podrażnienia i zapychać pory skóry. Co więcej dziecięce kredki nie zapewnią tak intensywnego i trwałego koloru, jak profesjonalne kredki do makijażu.

5. Podcinanie końcówek włosów nad ogniem

Mówi się, że podcinanie włosów nad ogniem zapobiega dalszemu ich rozdwajaniu się. Tymczasem to zwyczajne przypalanie pasemek, które może skończyć się ich spaleniem lub uszkodzeniem. Wydaje się, że o wiele lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie gorących nożyczek.

6. Piegi zrobione henną

Piegi, nawet te sztuczne, jakiś czas temu były bardzo modne. Dziewczyny robiły je przeważnie kredkami do oczu, a ostatnio za pomocą henny. Niestety nie jest to najlepszy sposób. Po pierwsze henna po jakimś czasie zniknie ze skóry. Po drugie kropki mogą przekształcić się w nieestetyczne plamy. A po trzecie henna uczula, a nawet powoduje oparzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *