Makijaż

Zabieg BB Glow, czyli makijaż permanentny cery

Makijaż permanentny ratuje tysiące kobiet, które nie mają czasu na codzienne malowanie oczu, brwi czy ust. To rozwiązanie kosztowne, ale trwałe i efektowne. Czy to samo można powiedzieć o nowości, jaką jest BB Glow? To makijaż permanentny, który możemy wykonać na… całej twarzy!

Trwałość makijażu to jedna z tych rzeczy, do której stale dążymy. Nadal brakuje jednak kosmetyków, które dawałyby nieskazitelny efekt na długie godziny. Z reguły w połowie dnia wypada poprawić make-up, a na wieczór go zmyć. Rano czeka nas kolejna batalia z podkładem, cieniami, pomadką czy pudrem.

Makijaż permanentny

Rozwiązaniem wszystkich naszych bolączek jest makijaż permanentny, czyli (mówiąc dosłownie) makijaż na stałe.

Wykonuje się go w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych, gdzie wykwalifikowana osoba wykonuje go na naszej twarzy. Na czym polega? To wprowadzenie pigmentu pod skórę, dzięki czemu stworzony w ten sposób makijaż jest trwały. Nie wymaga codziennego demakijażu ani poprawek, choć warunkiem jest, że musi być zrobiony przez przeszkoloną osobę.

Zalety makijażu permanentnego to trwałość i oszczędność czasu, który każdego dnia poświęcałybyśmy na zrobienie normalnego makijażu. Niestety są też wady m.in. wysoka cena oraz to, że makijaż permanentny to kilka długich spotkań, które trzeba odbyć, żeby efekt był zadowalający.

BB Glow, czyli trwały makijaż twarzy

Do tej pory makijaż permanentny dotyczył głównie ust, oczu, brwi oraz rzęs. Dziś możemy już poddać się zabiegowi na całą twarz – tego typu trwała pigmentacja skóry twarzy zastępuje codzienne malowanie się podkładem, fluidem i pudrem.

Efekty, jakie daje zabieg BB Glow, to:

  • ujednolicenie koloru skóry,
  • trwałe ukrycie niedoskonałości,
  • naturalne rozświetlenie skóry,
  • piękny i młody wygląd.

Dla kogo jest zabieg BB Glow?

Wiele osób powie, że BB Glow to zbędny wydatek, bo pigmentacja całej twarzy jest znacznie kosztowniejsza niż np. zrobienie permanentnej kreski na powiece.

Są jednak osoby, dla których makijaż permanentny twarzy może być rozwiązaniem wielu problemów ze skórą. Nie tylko sposobem na to, jak oszczędzić czas i poczuć się lepiej we własnej skórze. BB Glow zalecane jest m.in. dla osób z poszarzałą, zaczerwienioną i przebarwioną skórą. Tego typu niedoskonałości da się ukryć codziennym makijażem, ale jest to zadanie trudne i czasochłonne. Trwała pigmentacja rozwiązuje ten problem i pozwala cieszyć się nienaganną cerą bez grama makijażu, który wieczorem trzeba byłoby zmyć.

BB Glow – trwały makijaż w kilku krokach

Jak wykonuje się makijaż permanentny twarzy?

To całkiem proste. Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. To ważne zwłaszcza w przypadku cery tłustej, przy której złuszczanie należy zacząć już tydzień wcześniej. Po pozbyciu się martwego naskórka można przystąpić do wprowadzania pigmentu pod skórę – robi się to w znieczuleniu miejscowym.

BB Glow to zabieg techniką mikroigłową, który trwa około 2 godziny. Precyzyjne prowadzenie wybranego podkładu pod skórę za pomocą cieniutkich igieł wymaga czasu i skrupulatności (zwłaszcza że nie można pominąć żadnego skrawka twarzy).

Na koniec na skórę nakładana jest maska nawilżająco-odżywcza, która zapobiega podrażnieniom po zabiegu BB Glow, uszczelnia skórę (aby pigment nie uciekał), a także pielęgnuje ją dla jeszcze lepszego efektu rozświetlenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *