Pielęgnacja

Jak dbać o cerę w zależności od wieku?

Jak pielęgnować cerę w zależności od wieku? Pielęgnacja wygląda inaczej, gdy mamy 20, 30, 60 lat. Dbanie o skórę powinno być uzależnione od wieku i jej stanu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można uniknąć zmarszczek czy utraty jędrności. Jak dbać o skórę w określonym wieku i jak przywrócić jej blask?

To, jakich kosmetyków używamy, jak długo śpimy, co jemy, ile litrów wody dziennie wypijamy – to wszystko odbije się na wyglądzie naszej skóry. To nieuniknione, tak samo jak pojawienie się zmarszczek w określonym wieku. Możemy jednak opóźnić procesy starzenia i wyglądać dobrze niezależnie od wieku.

Zwłaszcza po 40 roku życia uwidacznia się stres, niedosypianie, zła dieta i nieodpowiednia pielęgnacja. Z biegiem lat wcale nie jest lepiej, dlatego im wcześniej zadziałamy, tym lepiej. Sprawdź, jak dbać o cerę, a nie będziesz miała 20, 30, 40 i 50 lat.

Pielęgnacja twarzy w wieku 20 lat

Tak młoda skóra często spotyka się z trądzikiem. Można temu zaradzić dzięki odpowiedniemu oczyszczaniu skóry i cotygodniowym peelingu. W przypadku zaawansowanych problemów skórnych należy czym prędzej udać się do dermatologa. Wtedy unikniemy nieestetycznych blizn potrądzikowych.

W przypadku trądziku najlepiej sprawdza się peeling pirogronowy, który działa na naskórek, mieszki włosowe i skórę właściwą. Ma nie tylko złuszczające, lecz także lecznicze właściwości. Działa antybakteryjnie i pobudza syntezę elastyny i kolagenu. Niezastąpiona jest też odpowiednia dieta bogata w przeciwutleniacze i witaminy. Problemy skórne nie lubią pikantnych potraw, dlatego należy je ograniczyć.

Zimą zamiast nawilżającego kremu stosujemy tłusty lub półtłusty kosmetyk. Pamiętamy o dokładnym demakijażu. Palenie papierosów, spożywanie alkoholu, nieprzespane noce czy niedokładny demakijaż dadzą się we znaki po latach, dlatego warto pamiętać o tym za młodu.

Pielęgnacja twarzy w wieku 30 lat

Po trzydziestce zauważamy pierwsze zmarszczki mimiczne. Pogarsza się tolerancja skóry na stres, a przez kolagenowe ubytki w skórze cera zaczyna się przesuszać, traci swoją gładkość i blask.

W codziennej pielęgnacji skóry po 30 roku życia najważniejsza jest ochrona. Każdego dnia stosujemy filtry UV i kosmetyki pełne antyoksydantów, aby zapobiec wolnym rodnikom, które powodują starzenie się skóry. Na noc stosujemy kremy przeciwzmarszczkowe pełne substancji odbudowujących kolagen.

Niezastąpiona jest też regularna pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym. Najlepszym zabiegiem na zmarszczki mimiczne jest botoks. Efekt wygładzenia twarzy jest widoczny nawet przez 6 miesięcy. Skóra osób po trzydziestce może zmagać się także z bliznami potrądzikowymi. Sprawdzi się tu głębokie złuszczanie cery lub zabiegi laserowe, które wspomagają leczenie.

Pielęgnacja twarzy w wieku 40 lat

Skórę po 40 roku życia dotyka wiele problemów. Zmarszczki mimiczne, bruzdy nosowo-wargowe, utrata sprężystości skóry. Najważniejsza jest kompleksowa pielęgnacja, która „uderzy” w objawy starzenia.

Najlepiej sprawdzają się zabiegi medycyny estetycznej jak mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Zabieg rozpoczyna się miejscowym znieczuleniem za pomocą kremu i pobraniu próbki krwi od pacjentki. W celu uzyskania osocza krew poddaje się wirowaniu. To odżywcza bomba, która ma silnie regenerujące działanie. Zabieg jest szczególnie dobry u kobiet po 40, ponieważ efekty są najbardziej widoczne. Osocze ma przeciwzapalne i odmładzające właściwości.

Pielęgnacja twarzy w wieku 50 lat

Po pięćdziesiątce warto wiedzieć, jakiego problemu chcemy się pozbyć. Czy to bruzdy, utrata gęstości skóry, a może zmarszczki? Skóra po 50 roku życia traci swą sprężystość, staje się cieńsza i podatna na uszkodzenia, a włosy siwieją.

Na zmarszczki sprawdzą się zabiegi w użyciem lasera, zabieg z osoczem bogatopłytkowym lub zabieg z komórkami macierzystymi.

W tej sytuacji warto sięgnąć po suplementy diety, które doraźnie pomogą, lecz nie zawsze są bezpieczne. W przypadku wypadania włosów dobrym sposobem na pozbycie się problemu jest mezoterapia skóry głowy. Zabieg przeznaczony jest dla osób dotkniętych łysieniem plackowatym lub dla tych, których włosy są słabe i wymagają odżywienia. Wstrzykuje się w skórę głowy osocze, a preparat pobudza cebulki do wzrostu. Na efekt trzeba poczekać około 3 miesięcy.