Pielęgnacja

Skóro, czuj się dobrze, czyli jaki rodzaj podkładu wybrać

To, w jakiej formie jest dany podkład do twarzy, decyduje przede wszystkim o tym, jakie są jego właściwości. Konsystencja podkładu powinna ponadto odpowiadać indywidualnym preferencjom każdej kobiety. To, jak się czujemy, mając na skórze podkład i jaki efekt wykończenia chcemy uzyskać, powinno w znacznym stopniu wpływać na wybór odpowiedniego produktu.

Rodzaje podkładów do twarzy

1. Podkłady w płynie

Najpopularniejsze, ponieważ najprostsze w użyciu. Mają różne właściwości i z powodzeniem można dobrać je zarówno do suchej, jak i do tłustej skóry. Ponadto mają różne stopnie krycia (lekkie, średnie i bardzo mocne). Nakładamy je na twarz za pomocą pędzla do podkładu, beauty blendera lub po prostu palcami. Niezależnie od sposobu aplikacji zawsze należy pamiętać o tym, że podkładu nie wciera się w twarz, tylko delikatnie wklepuje.

2. Podkłady w musie

Mają postać delikatnej pianki i zostawiają na skórze satynowy efekt matowej skóry o równym kolorycie. Bardzo gładko i dobrze rozprowadzają się na twarzy. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością musu na twarzy. Podkład będzie wówczas bardzo widoczny. Są idealne dla tłustej i mieszanej cery.

3. Podkłady w sztyfcie lub kompakcie

Mają dosyć ciężką strukturę. Mocno kryją i przez to ich konsystencja jest najczęściej gęsta. Trzeba bardzo delikatnie i umiejętnie je nakładać, aby nie przesadzić z ilością. Podkłady o tak silnym kryciu nadają się do tuszowania wszelkich niedoskonałości na twarzy. Zaleca się używać ich jedynie na wielkie wyjścia. Niektóre kobiety sięgają po podkłady w sztyfcie zimą, aby dodatkowo zabezpieczyć twarz przed mrozem lub ostrym wiatrem. Pamiętajmy jednak, że Twoja cera nie będzie się czuła dobrze, gdy będziesz często fundowała jej ciężką, blokującą dostęp powietrza maskę.

4. Mineralne podkłady w pudrze

W przeciwieństwie do innych sypkich pudrów mają bardzo prosty skład. Najczęściej jest to 4-5 składników, które są po prostu sproszkowanymi minerałami. Takie podkłady nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników ani substancji zapachowych. Idealnie nadają się do wszystkich rodzajów cery. Powinny nieco uważać na nie kobiety z cerą bardzo wysuszoną lub ekstremalnie tłustą. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można dowolnie stopniować ich krycie. Należy nakładać je delikatnymi, kolistymi ruchami pędzelka. Podkład musi być wmasowany w skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *