Pielęgnacja

Czy można zamknąć pory skóry?

Masz na twarzy duże otwarte pory, których chcesz się pozbyć?Wiemy, jak je zminimalizować i jak wyczarować gładką cerę za pomocą kilku prostych sztuczek!

Wiele z nas ma duże pory na twarzy. Jest to bardzo powszechny, najczęściej genetyczny problem. Najczęściej, ale nie zawsze, masz większe pory, jeśli masz cerę tłustą, ponieważ wydzielanie sebum jest większe.
Do tego dochodzi wiele innych czynników, takich jak hormony, wiek skóry i to, że skóra staje się przez to mniej elastyczna i jędrna.
Ale oczywiście są sposoby, żeby były one mniej widoczne.

Jakie kosmetyki domykają pory skóry?

Aby kosmetycznie zmniejszyć widoczność dużych porów, dobrze jest zacząć od podkładu, który matowi, ale też wygładza powierzchnię skóry. Warto wiedzieć, że pudrowe produkty, które są wklepywane i dociskane do skóry często lepiej i dłużej się na niej utrzymują, przez co widoczność porów jest zmniejszona.
Jeśli chodzi o podkład w płynie, warto zastosować wariant na bazie wody. Taki kosmetyk należy utrwalić za pomocą pudru, który dociskasz za pomocą dużego pędzla do pudru. W ten sposób puder wniknie w otwarte pory i lepiej je ukryjesz niż jeśli miałabyś po prostu omiatać pędzlem twarz.

Jakich produktów unikać, aby pory były mniej widoczne?

Pierwszą rzeczą, którą warto zapamiętać, to nie używać produktów, które mogą wysuszać skórę. Omijaj też szerokim łukiem tłuste i ciężkie, olejkowe kosmetyki, które mogą czopować ujścia gruczołów łojowych.

Pamiętaj!
Nie da się na zawsze pozbyć się porów! Pory są na skórze nie bez powodu: wydzielają sebum i pot, a także pełnią funkcję „zaworu” dla substancji potencjalnie szkodliwych.

Pielęgnacja, która pomoże zmniejszyć pory

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry i dobrze opracowanej, systematycznej rutynie pielęgnacyjnej można zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów. Skóra każdej osoby jest wyjątkowa, a to, co działa u jednych, może nie działać na Tobie. Istnieje jednak kilka ogólnych wskazówek, takich jak wybieranie produktów na bazie wody zamiast olejków, mycie twarzy rano i wieczorem łagodnym środkiem myjącym i stałe nawilżanie. Ważne jest też regularne złuszczanie, aby zapewnić dobrą odnowę komórek. Składniki takie jak kwas BHA, niacynamid i ekstrakt z czerwonej koniczyny są świetne dla skóry tłustej z dużymi porami.