Pielęgnacja

Jak szybko uratować suche włosy?

Czy suche włosy da się odratować? Jeśli myślisz, że nożyczki fryzjerskie to jedyne, co Ci pozostało, poczekaj i wypróbuj poniższe porady. Okazuje się, że nawet włosy w bardzo złej kondycji można odżywić i nawilżyć — wystarczy i odpowiednia pielęgnacja i dobrze dobrane składniki, które dodadzą nawilżenia i elastyczności suchym pasmom. Dowiedz się, jak szybko uratować suche włosy!

Masz suche włosy? Wybierz odpowiednie kosmetyki

Oczywiście wiadomo, że trzeba pielęgnować włosy kosmetykami dobranymi do ich rodzaju. Masz suche włosy? Sięgaj po takie, które są przeznaczone dla takich właśnie pasm. Ważne jednak jest także, aby sprawdzać składniki INCI — to właśnie kosmetyk o dobrym składzie wzbogaci Twoją pielęgnację i odpowiednio zadba o włosy.  W kosmetykach do włosów suchych, szukaj następujących składników: lanolina, keratyna, ceramidy, pantenol, wyciągi roślinne typu aloes i algi, witamina E. Jeżeli dobrze dobierzesz kosmetyki do swojego rodzaju włosów, zobaczysz, że szybko odzyskają ładny wygląd i dobrą kondycję. Dzięki kosmetykom dobrej jakości włosy odzyskają miękkość, przestaną się puszyć, staną się gładkie i z łatwością je wystylizujesz.

Suche włosy — pamiętaj o odżywce

Sam szampon, bez pielęgnującej odżywki sprawi, że cząstki wody szybciej wytrącą się z wnętrza włosów i pasma staną się suche i szorstkie. Dobra odżywka do suchych włosów domyka ich łuski, wygładza, dodaje blasku i elastyczności, kondycjonuje włosy, a przede wszystkim — zabezpiecza włosy przed utratą wody.

Maska na suche włosy — ważny aspekt pielęgnacji

Zapewne zdajesz sobie sprawę, ze sama odzywka to jednak zbyt mało, aby dobrze zadbać o suche włosy. Odżywki działają tylko na powierzchni włosa, dlatego warto zapewnić im dogłębną regenerację, najlepiej za sprawą dobrej maski do włosów. Idealnie sprawdzi się tu maska do włosów z keratyną stosowana na zmianę z emolientową maską do włosów (np. z olejkiem arganowym). Przy suchych włosach warto ej stosować częściej niż raz na tydzień. Wypróbuj schemat silnie odżywczy i co 3 dni stosuj maskę arganową do włosów, na zmianę z keratynową.  Trzymaj ją na włosach dłużej niż 5 minut,m nawet jeśli tak zaleca producent an opakowaniu: maskę zaaplikuj na wilgotne włosy i owiń je folią, a następnie ręcznikiem, aby stworzyć ciepły kompres.  Przytrzymaj taki turban 30 minut, a następnie dokładnie spłucz maskę z włosów. Taki zabieg sprawia, że na włosy działa ciepło, a składniki wnikną głębiej w struktury włosów. Ciepło rozchyla włosowe łuski, dlatego składnikom aktywnym łatwiej wniknąć głębiej.

Masz suche włosy? Zabezpiecz ich końce

Suche włosy szybko niszczeją na końcach, dlatego może się zdarzyć, że masz problemy z rozdwojonymi końcówkami. Niestety takich włosów już nic nie uratuje i końce należy podciąć o centymetr lub dwa. Aby zapobiec w rozdwajaniu się włosów w przyszłości — stosuj specjalne serum na rozdwojone końce lub wcieraj w nie naturalne olejki — najlepiej w wilgotne włosy po myciu. Wybierz dobre serum, najlepiej z silikonami i keratyną, która uzupełnia ubytki we włosach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *