Pielęgnacja

5 sposobów na pozbycie się cieni pod oczami

Pozbywanie się cieni pod oczami to sztuczka, którą wszyscy chcielibyśmy opanować, ale…wciąż nie wiemy jak. Ilość dziwnych porad, “szybkich” rozwiązań i upiększających sztuczek jest przytłaczająca. Dlatego dziś prezentujemy porady ekspertów. Dowiedz sie jak raz pozbyć się cieni pod oczami na dobre!

Co powoduje cienie pod oczami?

Chociaż genetyka i struktura kości odgrywają tu pewną rolę, ale nie chodzi tylko o DNA. Wiele czynników związanych jest po prostu ze stylem życia, jaki prowadzisz i to one mogą być powodem cieni pod oczami. Dlatego wielu można uniknąć!

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

1. Ulepsz swój krem pod oczy

Nakładasz swój krem pod oczy regularnie, rano i wieczorem, ale nie widzisz dużej różnicy? Zmień jego formułę na bogatą w witaminy, aby uzyskać dodatkowy efekt rozjaśnienia. Witamina C to strzał w 10! Jest ona inhibitorem tyrozynazy, dlatego pomaga zapobiegać produkcji melaniny i genialnie zwalcza przebarwienia! Ponadto pomaga pozbyć się zmarszczek.

2. Zmień korektor pod oczy

Tak, wiemy że korektor to oczywiście jeden z najszybszych sposobów na zniknięcie cieni pod oczami, ale uwaga: wybierz formułę, która nie jest zbyt matowa lub zbyt sucha, bo może działać przeciwko Tobie i pogłębić zmarszczki. Spróbuj przejść na formułę rozświetlającą: te korektory zawierają perłowe drobinki i rozjaśniające pigmenty, które „odbijają” światło. Efekt jest piorunujący!

3. Zwiększ zasoby kofeiny

Nie mówimy o porannej kawie! Chodzi o to, że wykazano, iż kofeina pomaga usuwać toksyny ze skóry, gdy jest stosowana miejscowo i choć nie będzie działać na rozjaśnienie koloru cieni pod oczami, to jednak może pomóc zmniejszyć obrzęki, które tworzą nieestetyczne worki pod oczami.

4. Zwalcz przebarwienia retinolem

Retinoidy są genialne! Te pochodne witaminy A działają spowalniając melanocyty i nasilając produkcję kolagenu, a to prowadzi do poprawy jakości skóry, gładkości i zmniejszenia cieni. Wybierz krem pod oczy, który zawiera retinol oraz witaminę C, a zobaczysz zmianę w wyglądzie swojej skóry.

5. Dodaj kwasy tłuszczowe

Czy wiesz, że kwasy tłuszczowe mogą pomóc w poprawie wyglądu Twojej skóry? Potrzebuje ona niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które regulują funkcje komórek i pomagają utrzymać zdrową błonę komórkową. Wówczas jest ona wystarczająco silna, aby utrzymać wodę i składniki odżywcze, których potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *