Pielęgnacja

Na czym polega lifting nićmi PDO, peeling kwasem ferulowym i oxybrazja? Najpopularniejsze zabiegi anti-aging

„Anti-aging‟ to pojęcie, które odnosi się do metod opóźniania i odwracania procesu starzenia się. Może określać zarówno kosmetyki, jak i zabiegi. Jakie są najpopularniejsze zabiegi anti-aging? Na czym polega lifting nićmi PDO, peeling kwasem ferulowym i oxybrazja? Jaki jest ich przebieg i przeciwwskazania do ich przeprowadzenia?

Na czym polega lifting nićmi PDO (polidioksanonowymi)?

Lifting nićmi PDO ma na celu usuwanie zmarszczek i wygładzenie skóry. Nici PDO to pojedyncze włókna syntetyczne, które stopniowo rozpuszczają się, a tym samym stymulują syntezę kolagenu i fibroblastów. W efekcie skóra staje się napięta, zmarszczki znikają, a owal twarzy się podnosi. Powierzchnia nici jest gładka oraz pozbawiona bruzd i zagłębień, co eliminuje ryzyko gromadzenia się w nich bakterii. W dodatku proces rozpuszczania nici nie zagraża zdrowiu, a ich skład jest obojętny dla tkanek. Dzięki swojej strukturze nici PDO płynnie przechodzą przez tkanki, dlatego nie uszkadzają organów wewnętrznych i warstw skórnych.

Lifting nićmi PDO ‒ przebieg

Lifting nićmi PDO jest wykonywany za pomocą cienkich igieł, mimo to pacjent może odczuwać słabe ukłucia. W ich miejscach mogą pojawić się niewielkie siniaki, które znikają samoistnie po 2-3 dniach. Lifting nićmi PDO trwa około godziny, a jego efekty utrzymują się nawet przez 2 lata, ale należy na nie poczekać około 2-3 tygodni.

Lifting nićmi PDO ‒ przeciwwskazania:

 • ciąża i laktacja;
 • choroba nowotworowa;
 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry;
 • zaburzenia krzepliwości krwi;
 • terapia przeciwzakrzepowa.

Na czym polega peeling kwasem ferulowym?

Kwas ferulowy ma silne działanie antyoksydacyjne, a przy tym chroni DNA komórek i neutralizuje wolne rodniki. Ten związek ma za zadanie chronić skórę, zmniejszać szkody wyrządzone przez promienie słoneczne, niwelować plamy pigmentacyjne, poprawiać koloryt skóry i zapobiegać nowotworom.

Peeling kwasem ferulowym zawiera floretynę, która przyspiesza przenikanie substancji aktywnych i poprawia ich wchłanialność. Ponadto wykazuje działanie przeciwzapalne, dzięki czemu zmniejsza przebarwienia. Podobny efekt daje połączenie witamin A, C i E, które dodatkowo stymulują produkcję kolagenu.

Peeling kwasem ferulowym ‒ przebieg

Peeling kwasem ferulowym zakłada aplikację substancji w sposób warstwowy. Początkowo nanosi się jedną lub dwie warstwy preparatu, a z czasem ich liczba wzrasta do czterech. Po nałożeniu peelingu kosmetyczka pozostawia go na twarzy na około 6-8 godzin, po czym zmywa go dużą ilością ciepłej wody. Złuszczanie naskórka rozpoczyna się najpóźniej po 3 dniach i trwa 2-3 dni.

Najlepszy efekt daje regularne stosowanie peelingu. O ich częstotliwości i intensywności decyduje kosmetyczka.

Peeling kwasem ferulowym ‒ przeciwwskazania:

 • skaleczenia skóry,
 • podrażnienia,
 • trądzik różowaty,
 • alergie skórne,
 • opryszczka,
 • leczenie dermatologiczne za pomocą pochodnych witaminy A,
 • liczne zmiany barwnikowe.

Na czym polega oxybrazja?

Oxybrazja, inaczej peeling wodno-tlenowy lub mikrodermabrazja tlenowa z solą fizjologiczną, zwalcza zmarszczki i inne oznaki starzenia się skóry, ponieważ stwarza warunki sprzyjające regeneracji skóry poprzez dostarczanie jej odpowiedniej ilości wody, tlenu i energii.

Oxybrazja ‒ przebieg

Oxybrazja polega na przyłożeniu do skóry prowadnicy, z której wydostaje się tlen i sól fizjologiczna pod ciśnieniem i „bombarduje” skórę. Oxybrazja złuszcza martwy naskórek i spłyca zmarszczki, a tym samym daje efekt odmłodzenia skóry. Po zabiegu skóra staje się elastyczniejsza, a koloryt skóry ‒ wyrównany. Dotleniona skóra automatycznie ma lepszy metabolizm i szybciej się regeneruje. Oxybrazja jest bezpieczna i delikatna, dlatego można poddać się jej nawet w przypadku cery naczynkowej.

Oxybrazja ‒ przeciwwskazania:

 • stany zapalne skóry,
 • łuszczyca,
 • wirusowa lub bakteryjna infekcja skóry,
 • choroba nowotworowa.

Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii 2-10 zabiegów w odstępie około 3 tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *