Pielęgnacja

Już nie chcę być nietoperzem! Operacja plastyczna uszu

Chyba nikt nie jest w pełni zadowolony ze swojego wyglądu. Jeżeli Twoim kompleksem są odstające, asymetryczne lub zwinięte uszy, możesz zwrócić się po pomoc do chirurga plastycznego. Operacja plastyczna może znacząco podnieść jakość Twojego życia.

Na czym polega operacja plastyczna uszu?

Operacja plastyczna uszu polega na skorygowaniu defektów płatków uszu, w tym powiększeniu ich lub zmniejszeniu. Podczas operacji lekarz przecina skórę tylnej powierzchni małżowiny usznej i na nowo modeluje odsłoniętą w ten sposób chrząstkę małżowiny. Na chrząstkę zakłada się szwy, które podtrzymają jej nowy kształt. Rana zostaje zszyta, a na nią zakłada się opatrunek.

Ile trwa operacja plastyczna uszu i jak szybko można opuścić gabinet zabiegowy?

Operacja plastyczna uszu trwa ok. 60 minut. Pacjenci znieczuleni miejscowo, to znaczy młodzież i dorośli, mogą opuścić gabinet zabiegowy od razu po operacji, natomiast dzieci, w przypadku których zawsze stosuje się znieczulenie ogólne, muszą pozostać w gabinecie od kilku do kilkunastu godzin.

Operacja plastyczna uszu – badania i przeciwwskazania

Żeby operacja plastyczna uszu mogła zostać przeprowadzona, pacjent musi wykonać serię badań, między innymi na grupę krwi, morfologię, wskaźniki krzepnięcia czy szczepienie p/WZW B. Za przeciwwskazania do przeprowadzenia operacji uważa się na przykład ciążę, zaburzenia krzepliwości czy nieuregulowane nadciśnienie tętnicze.

Operacja plastyczna uszu – po zabiegu

Do 14 dni po operacji uszy mogą być obrzęknięte, a nawet lekko zasinione. Opatrunek jest zmieniany 2 dni po operacji, a między 3. a 8. dobą usuwa się szwy skórne; wtedy opatrunek na głowie zamienia się w opaskę.

Jednak zanim zdecydujesz się na operację plastyczną uszu, przemyśl to kilka razy; każda operacja, nawet najbardziej rutynowa, niesie ze sobą pewne ryzyko. Zastanów się, czy tylko odstające uszy są Twoim problemem, a co za tym idzie – czy korekcja ich poprawi Twoją samoocenę. Być może są inne, głębiej ukryte powody, dla których siebie nie akceptujesz albo nawet nie lubisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *