Pielęgnacja

Wiosenne porządki w kosmetyczce. Nowe kosmetyki, nowy makijaż

Kiedy na dworze robi się cieplej, mamy ochotę na zmiany stylu życia, garderoby, kosmetyków. Te ostatnie powinny być dopasowane do pory roku: będą więc miały lekkie formuły, jasne i radosne kolory, połyskujące drobinki i dużo odżywczych składników. Jak zrobić wiosenne porządki w kosmetyczce?

Jak o twarz zadbać na wiosnę?

Wiosną skóra nie potrzebuje gęstych i ciężkich kosmetyków kryjących, lecz lekkich i naturalnych produktów. Wystarczy podkreślić jej piękno, powoli pojawiającą się opaleniznę i rumieniec. W tej roli dobrze sprawdzą się pastelowe róże do policzków, rozświetlające pudry i cienie do powiek w jasnych kolorach. Rodzaj pielęgnacji również ulegnie zmianie. Najważniejsze w wiosennym dbaniu o buzię jest regularne peelingowanie, nawilżanie i ochrona przed słońcem. Ważne jest także wysypianie się, unikanie szkodliwych czynników (dym papierosowy, stres, silne promieniowanie) i spożywanie dużych ilości wody.

Wiosenne porządki czas zacząć!

Po pierwsze, wyjmij wszystkie kosmetyki. Podziel je na te, których używasz na co dzień i na te, z których korzystasz przed specjalnymi okazjami.

Po drugie, sprawdź daty ważności swoich kosmetyków. Jeżeli nie znajdziesz cyfrowego oznaczenia, to o przydatności produktu poinformuje cię umieszczony na etykiecie słoiczek z liczbą. Liczba ta oznacza czas, w którym należy zużyć kosmetyk po otwarciu. Jeżeli kosmetyk przekroczył datę ważności, zmienił kolor, zapach lub konsystencję, to natychmiast go wyrzuć. Zapamiętaj na przyszłość, żeby dokładnie zamykać opakowania kosmetyków; to zapobiegnie namnażaniu się bakterii w ich wnętrzu.

Po trzecie, wyczyść akcesoria do makijażu i upierz kosmetyczki. Pędzle, pęsety, pilniki, gąbeczki i puszki powinny być czyste i zdezynfekowane. Dbając o akcesoria w taki sposób, unikniesz podrażnień i roznoszenia bakterii, które mogłyby się nagromadzić na pędzlach i innych narzędziach. Upewnij się również, czy odpowiednio przechowujesz swoje akcesoria do makijażu i pielęgnacji. Zarówno pędzle, jak i narzędzia do manicure powinny znajdować się w etui z osobnymi przegródkami.

Po czwarte, nie zapomnij o kremach z filtrami UV. Wiosną i latem powinnaś uważać na promienie słoneczne, które mogą przyczynić się do powstawania zmarszczek, przebarwień, a nawet oparzeń. Do ochrony przed słońcem wystarczy ci produkt z faktorem oznaczonym liczbą 30.

Po piąte, w twojej uporządkowanej kosmetyczce powinny znaleźć się: korektor, krem BB lub lekki podkład, bibułki matujące, róż do policzków, cienie do powiek, kredki lub eyeliner, wodoodporny tusz do rzęs, rozświetlacz, błyszczyk i pomadka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *