Paznokcie

Praktyczny zestaw do manicure hybrydowego. Stwórz go sama

Twoje paznokcie są cienkie, słabe, krótkie i często się łamią? Nie martw się! Poznaj skuteczne sposoby przedłużania, utwardzania i odżywiania paznokci. Skomponuj własny zestaw akcesoriów i lakierów do manicure hybrydowego.

Jeśli dopiero co zaczęłaś interesować się technikami malowania i zdobienia paznokci, zacznij od stosowania najprostszych metod; korzystaj jednak z wysokiej jakości produktów. Do przedłużania pazurków użyj żelu lub akrylu. Substancje mają postać bezbarwnej masy, którą w dowolny sposób formuje się. Następnie nadmiar żelu lub akrylu piłuje się tak, aby płytce paznokcia nadać ładny kształt. Do utwardzania paznokci wykorzystać można lakiery Semilac lub produkty budujące innych dobrych marek.

Jak uzyskać efekt idealnie pomalowanych paznokci? Pierwszą warstwę lakieru spiłuj delikatnie pilniczkiem. Potem nałóż drugą warstwę kolorowego lakieru, a kiedy ta wyschnie – uzupełnij ubytki i całość wyrównaj bloczkiem. Na koniec połóż top coat i utrwal pod lampą UV. Jeżeli masz problemy z pomalowaniem paznokci wzdłuż skórek, wykorzystaj pędzelek do zdobień. Dzięki temu trikowi palce pozostaną czyste, a ty nie będziesz musiała zużywać większych ilości zmywacza.

Z jakich gadżetów powinien składać się zestaw do manicure hybrydowego? Podstawowym narzędziem jest frezarka do manicure. Gadżet pomaga wykonać manicure i pedicure, zdjąć paznokcie hybrydowe oraz wypolerować i skrócić płytkę paznokcia. Równie ważnym akcesorium jest lampa UV, która utwardza lakiery do paznokci. Przydadzą ci się także: żele budujące (Semilac lub IBD), akryle i lakiery w różnych kolorach, akryle ze świecącym pigmentem i liquid do akrylu. Pozostałe gadżety to: pilniki, waciki kosmetyczne, żel do zmiękczania skórek (na przykład marki Sally Hansen), pędzelki do akrylu i żelu, nabłyszczający top coat, naklejki, nożyczki do skórek i cążki do paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *