Porady

Pora odzyskać kontrolę! Szczoteczka na niesforne rzęsy i brwi

Każdy z nas chciałby dobrze czuć się z własnym wyglądem, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Jednym z wielu elementów składających się na to jak postrzegają nas inni ludzie, są nasze rzęsy i brwi. Pora wziąć pod lupę problem, który często mamy z tego rodzaju włoskami, by raz na zawsze zmierzyć się oko w oko z tym, co odbiera nam uroku.

Jaką szczoteczkę wybrać? Rodzaje produktów i dobra rada   

Szczoteczki służące ujarzmianiu włosków trudnych w pielęgnacji, mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Ich budulcem często jest nylon, ale także zdarzają się produkty wykonane z silikonu. Jak najbardziej warto zdecydować się na szczoteczkę w probówce, gdyż jest ona sterylna i dzięki temu, jako świadome użytkowniczki, mamy pewność, że do naszych oczu nie mają dostępu zanieczyszczenia i bakterie. Niezależnie od tego, jakiego typu produkt wybierzemy, należy pamiętać, aby regularnie przemywać szczoteczkę wodą. W ten sposób zachowamy higienę i zaoszczędzimy pieniądze, które mogą być zainwestowane w nowe kosmetyki.

Kiedy użyć szczoteczki do rzęs? 

Nieestetycznie posklejane rzęsy, z grudkami i nierównomiernie rozprowadzonym tuszem, często towarzyszą codziennemu rytuałowi, jakim jest wykonywanie makijażu. Dzieje się tak, gdy za wszelką cenę chcemy osiągnąć maksymalny efekt gęstych, grubych i długich włosków. Używamy w tym celu różnych tuszów, które wcale nie muszą być winne takiemu stanowi rzeczy. Warto wiedzieć, że tak naprawdę wcale nie musimy się ograniczać w temacie make-upu, ponieważ rozwiązaniem problemu ze sklejonymi rzęsami, jest specjalna szczoteczka. Dzięki temu produktowi będziemy w stanie rozdzielić nasze włoski, nadać im naturalnego wyglądu i pozbyć się wszelkich niedoskonałości, które zwykle zbijają się w grudki. W ten oto sposób możemy dać sobie szansę na piękne rzęsy, bez skutków ubocznych.

Czy potrzebna mi szczoteczka pomagająca w stylizacji brwi? 

Gęste, krzaczaste, intensywnie ciemne brwi są obecnie bardzo modne, jednak jest to atut, który wymaga odpowiedniej opieki. Zdarza się, że brwi układają się nie tak jak potrzeba, szczególnie rano, gdy po nocy zwykle są mocno poczochrane. Ratunkiem w tej sytuacji może być szczoteczka do rzęs, która to idealnie sprawdzi się również przy trudnych w stylizacji brwiach. Odpowiednio ułożone i poczesane włoski, pomogą nam w sprawieniu wrażenia osób zadbanych i znających w kwestii urody swoje możliwości i ograniczenia. W celu wygładzenia naszych włosków możemy użyć zwyczajnej szczoteczki, lub też kosmetyku, który będzie wyposażony dodatkowo w specjalny, transparentny żel. Utrwali on nasze brwi, odpowiednio je dyscyplinując i nadając im pożądanego kształtu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *