Makijaż

Tusz do rzęs, który wytrzyma przez cały dzień? Koniecznie sprawdź ten ranking!

Wiele kobiet ma ten sam problem podczas aplikowania tuszu do rzęs. Zdarza się, że już po pierwszej warstwie produktu włoski zaczynają się sklejać, a po kilku kolejnych godzinach tusz po prostu zaczyna się osypywać i kruszyć. W tym momencie cały makijaż wymaga drastycznych poprawek, by zachować jego estetyczny wygląd. Okazuje się, że problemem może być niskiej jakości tusz. Czas więc poznać te maskary, które zadbają o nienaganną stylizację rzęs!

Dlaczego rzęsy po zaaplikowaniu tuszu się sklejają?

Problem sklejonych rzęs tuż po wykonaniu makijażu włosków jest wyjątkowo powszechny. Co więcej, wydaje się, że wiele pań taki stan rzeczy zaakceptowało, tłumacząc go np. złą kondycją naturalnych rzęs. Jednak twierdzenie to nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości.

Sklejanie się włosków najczęściej spowodowane jest to zbyt ciężkim i chemicznym składem samego kosmetyku lub po prostu, nałożeniem zbyt dużej ilości jego warstw. Co ciekawe, winnym może okazać się również sama szczoteczka, która posiada np. szeroko rozstawione włókna. Wówczas produkt, zamiast gromadzić się na czubku włókien osada się w przestrzeniach pomiędzy nimi. Następnie kosmetyk nanoszony jest na włoski i prowadzi do ich sklejenia się.

Który tusz do rzęs warto wybrać? Oto ranking!

Wybór tuszu do rzęs wielu kobietom spędza przysłowiowy sen z powiek. Nie da się bowiem ukryć, że tego typu produktów na rynku nie brakuje. Okazuje się jednak, że udało się wyselekcjonować aż cztery maskary, które warto posiadać w swojej kosmetyczce. Oto one!

1. Tusz do rzęs Nanolash

nanolash mascara

Na pierwszym miejscu zawsze znajdują się produkty, co do których nie można mieć większych zastrzeżeń. W tym zestawieniu jest to tusz do rzęs Nanolash od znanego i renomowanego producenta. Warto jednak zacząć od tego, że po przejściu na oficjalną witrynę, panie zauważą dwa produkty. Są to:

Oba produkty posiadają różne, idealnie wyprofilowane szczoteczki. Są one wykonane z wysokiej jakości silikonu. Pozwalają na precyzyjne rozdzielenie włosków, bez ich sklejania i uchwycenie nawet tych, które znajdują się blisko kącika oka. Panie nie muszą martwić się o pobrudzenie powieki.

Oprócz szczoteczki, tusz do rzęs Nanolash wyróżnia się także wyjątkową trwałością. Panie nie powinny obawiać się o to, że produkt będzie się osypywał. Nie kruszy się on nawet po całym, ciężkim dniu w pracy. Nie rozmazuje się on także podczas kontaktu z wilgocią.

2. Lashcode Mascara

tusz do rzęs lashcode

Kolejnym produktem, którym z pewnością warto się zainteresować, jest tusz do rzęs Lashcode Mascara o działaniu pogrubiającym i wydłużającym. Wystarczy jedynie jedna warstwa maskary, by uzyskać zadowalające efekty, nawet na wyjątkowo cienkich rzęsach.

Szczoteczka dołączona do Lashcode Mascara nie pozostawia grudek, posiada świetnie wyprofilowanie, a także wykonana jest z wysokiej jakości silikonu. Dodatkowym atutem oferowanym przez Lashcode Mascara jest trwałość samego produktu. Nie ma doniesień odnośnie tego, by tusz osypywał się w ciągu całego dnia lub rozmazywał podczas kontaktu z wilgocią.

3. Maybelline Great Lash

Maybelline Great Lash to standardowy, drogeryjny tusz do rzęs, który mimo wszystko zasłużył na to, by znaleźć się w tym rankingu. Panie z pewnością ten produkt kojarzą, głównie z uwagi na charakterystyczne, kolorowe opakowanie.

Maybelline Great Lash to tusz do rzęs o dobrze wyprofilowanej szczoteczce. Nie powinna ona sprawić większych problemów podczas wykonywania aplikacji. Jednocześnie panie zgłaszały fakt, że produkt zaczyna się delikatnie kruszyć i osypywać po całym dniu. Nie jest to wyjątkowo dotkliwy mankament, jednak w porównaniu np. do tuszu do rzęs Nanolash, widać tu wyraźną różnicę w jakości.

4. Dior Diorshow Mascara

Na kolejnym miejscu w rankingu znalazł się tusz Dior Diorshow Mascara. Jest to produkt dość dobry, aczkolwiek nie można nazwać go najlepszym. W wielu przypadkach jednak pozwoli on na osiągnięcie zadowalających efektów, bez większego wysiłku. Panie, które już testowały tę maskarę, zaznaczają, że jedna warstwa jest absolutnie wystarczająca.

Jeśli chodzi o szczoteczkę, to jest ona standardowa. Niekiedy przy nakładaniu drugiej warstwy może ona pozostawić na rzęsach grudki. Trwałość produktu również jest dość przeciętna. Niestety, ale ma on tendencję do tego, by się osypywać i kruszyć nawet po kilku godzinach od nałożenia. Warto zaznaczyć, że tusz może rozmazywać się pod wpływem wilgoci.

Który tusz z rankingu warto więc wybrać?

W powyższym rankingu zostały uwzględnione te tusze do rzęs, w które warto zainwestować. Oczywiście, tusz do rzęs Nanolash wyróżnia się na ich tle, gdyż jest to produkt, co do którego konsumentki nie zgłaszały żadnych zastrzeżeń. Warto jednak pamiętać, że wybór maskary to kwestia indywidualna.

Panie powinny same zdecydować, który produkt najlepiej spełnia ich potrzeby i oczekiwania. Niekiedy odbywa się to metodą prób i błędów. Jednak po wyborze odpowiedniego tuszu do rzęs, włoski będą wyglądać jak nigdy dotąd!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *