Pielęgnacja

Jak pielęgnować brwi? Prosty sposób na brwi idealne

Piękne brwi to ozdoba naszej twarzy. Po wielu latach, kiedy królowały cienkie jak nitki brwi, czas na naturalność. Dziś najpiękniejsze są brwi grube, gęste i ciemne.

Wiesz, jak o nie zadbać, aby były zjawiskowo piękne i zdrowe? Poznaj najważniejsze zasady pielęgnacji brwi w domu. A potem wprowadź je w życie!

Brwi idealne. Czyli jakie?

Nasza natura i pragnienie piękna sprawia, że każda kobieta chciałaby mieć brwi idealne. Nie do końca zdajemy sobie jednak sprawę z tego, co to oznacza. Dla każdego brwi idealne to coś zupełnie innego. Cienkie czy grube? Ciemne czy jasne? Z łagodnym czy ostrym łukiem? Długie czy krótkie? Każda brew może być idealna, jeśli tylko pasuje do kształtu naszej twarzy. Nie bez powodu w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych kształt brwi, ich grubość, wygięcie i kolor dobiera się indywidualnie do każdego klienta.

Marzenie czy realny cel?

Każdy może mieć naturalnie piękne brwi. Nigdy nie jest tak, że jedyny ratunek to makijaż permanentny, który zamaskuje niedoskonałości naszych brwi. Co zrobić, żeby nie musieć ukrywać swoich brwi pod makijażem? Grunt to pielęgnacja, czyli dostarczanie niezbędnych składników wzmacniających, dzięki którym brwi mogą rosnąć piękne i gęste bez przeszkód.

Schowaj pęsetę do szuflady!

Zapuszczanie brwi i ich zagęszczanie należy zacząć od tymczasowego zrezygnowania z pęsety. Przerwa w regulowaniu brwi to konieczność! Systematyczne wyrywanie włosków osłabia mieszki włosowe, co może oznaczać w przyszłości problem z odrastaniem brwi. Staną się cienkie i rzadkie, a przecież nie o to chodzi. Całkowite odrastanie brwi może trwać nawet trzy miesiące, więc warto na ten czas zapomnieć o pęsecie. Jeśli bardzo denerwują nas drobne włoski wyrastające poza konturem brwi, zamieńmy pęsetę na wygodny trymer, który nie wyrywa, ale goli włoski. To doskonała i bezpieczniejsza alternatywa.

Podstawa to dieta

Brwi czerpią to, czego potrzebują do wzrostu (witaminy i minerały), przede wszystkim z jedzenia. Właśnie dlatego odpowiednio zróżnicowana i bogata w zdrowe produkty dieta jest bardzo ważna. Cynk, krzem, witaminę A i E znajdziemy w produktach takich jak: ryby morskie, brokuły, jajka, orzechy, natka pietruszki, oliwa z oliwek, pomidory oraz jajka.

Dobra odżywka do brwi

Uzupełnienie tego, czego nie dostarczymy swoim brwiom w jedzeniu, możemy znaleźć w kosmetykach. Warto mieć w zanadrzu odżywkę do brwi, dzięki której przyspieszymy wzrost brwi i wzmocnimy włoski, zapobiegając ich wypadaniu. Będą nie tylko zdrowsze, ale też bardziej gęste i pełne objętości. Po czym poznać, że konkretna odżywka do brwi jest warta uwagi?

  • Zawiera naturalne ekstrakty roślinne.
  • Ma płynną formułę, która dobrze się wchłania.
  • Wyposażona jest w wygodny aplikator.
  • Działa od środka, czyli na cebulki włosków.
  • Nie ma parabenów, barwników i aromatów.
  • Wystarcza na kilka miesięcy stosowania.

A może… masaż łuku brwiowego?

Tak samo, jak w przypadku włosów, również brwi mogą zacząć rosnąć szybciej, jeśli zadbamy o odpowiednie ukrwienie skóry w tym miejscu. Najłatwiej zrobić to, masując łuk brwiowy. Warto znaleźć na tę drobną przyjemność jedną chwilę w ciągu dnia. Jak wykonać taki masaż? To nic trudnego – masować można opuszką palca, szczoteczką do zębów albo czystą spiralką po maskarze. Kilka minut dziennie może sprawić, że składniki odżywki do brwi będą się lepiej wchłaniały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *