Makijaż

Pędzle do makijażu oczu. Jak blendować cienie do powiek?

Akcesoria do makijażu obowiązkowo muszą się znaleźć w kosmetyczce każdej dziewczyny, która dba o ładny i modny wygląd. Zalotka, grzebyk do rzęs, pęseta to tylko niektóre z gadżetów potrzebnych do zrobienia makijażu. Potrzebne są także pędzle. Które z nich będą odpowiednie do blendowania cieni do powiek?

Pędzle z włosia naturalnego czy sztucznego? Z materiałów syntetycznych czy naturalnych? Te pytania zadają sobie dziewczyny, które stają przed wyborem zakupu pędzli do makijażu. To, jakie akcesoria do makijażu kupimy, uzależnione jest od naszych upodobań, zasobności portfela, a nawet rodzaju skóry. Które pędzle najlepiej sprawdzą się podczas robienia makijażu oczu? Do najpopularniejszych zalicza się: MAC 217, Zoeva 227 i 228 oraz Hakuro 74.

Pędzel do blendowania cieni do powiek MAC 217 jest ulubionym pędzlem wielu kobiet. Ma idealny kształt i włosie stworzone do robienia makijażu oczu. Pomocny będzie przy rozcieraniu cieni i łączeniu ich ze sobą. Doskonale ukryje granicę między cieniami do powiek i zblenduje je z eyelinerem lub miękka kredką do kresek. Włosie odkształca się dopiero po upływie około roku codziennego używania.

Pędzle Zoeva 227 i 228 wykonane są z naturalnych tworzyw, które podlegają potem recyklingowi. Pędzel 227 marki Zoeva posiada krótkie włosie, za pomocą którego rozetrzemy grubą warstwę cieni nałożonych na powieki. Kosmetyki dokładnie połączą się ze sobą, dzięki czemu pozbędziemy się wyraźnej linii między nimi. Pędzelek jest nieco zaokrąglony, a włosie jest bardzo miękkie. Drugi gadżet marki Zoeva, numer 228, wyglądem przypomina podłużną miotełkę. Z łatwością rozetrzemy nim cienie znajdujące się w załamaniu powiek. Akcesorium idealnie nadaje się do stopniowania kolorów. Z pewnością posłuży nam podczas robienia makijażu w stylu smoky eyes lub ombre.

Pędzelek Hakuro 74 polecany jest dla osób początkujących. Włosie zostało lekko spłaszczone, dzięki czemu rozetrze cienie, które zebrały się w załamaniach powiek. Równie dobrze możemy nim nałożyć kosmetyk tuż przy linii rzęs. Mimo iż nie posiada miękkiego włosia, świetnie rozciera i blenduje cienie do powiek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *