Pielęgnacja

Naturalny lifting i wyraźne spłycenie zmarszczek, czyli joga twarzy – dowiedz się, jak szybko możesz się odmłodzić ćwiczeniami

Pierwsze zmarszczki i opadające policzki – wiele kobiet wówczas zaczyna wertować magazyny poświęcone medycynie estetycznej, w poszukiwaniu idealnego zabiegu odmładzającego. Botoks? Wampirzy lifting? Mikrodembrazja czy coś o wiele bardziej zaawansowanego? Okazuje się, że rozwiązanie może być w zasięgu ręki, a w dodatku nie wymaga ani igły, ani skalpela, ani żadnych wizyt w gabinecie urody. Jedyne co Ci potrzeba to lustro i wolna chwila w ciągu dnia, abyś mogła wykonać jogę twarzy – czyli zestaw krótkich ćwiczeń odmładzających skórę.

Co to jest joga twarzy?

Joga twarzy to nic innego, jak gimnastyka mięśni twarzy – jej zadaniem jest przywrócenie skórze dobrej kondycji, jędrności i sprężystości. Im bardziej „wyćwiczone” są mięśnie twarzy, tym dłużej skóra zachowuje młodość, a zmarszczki się wygładzają. Joga twarzy poprawia krążenie podskórne, zapewnia wymianę tlenową w komórkach, eliminuje toksyny i rozjaśnia skórę. Bazuje ona na holistyczmnym zestawie ćwiczeń opartych na tradycyjnej jodze i ajurwedzie (medycynie i filozofii wschodu). Skóra naszej twarzy skrywa aż 50 różnych mięśni, które – jak każde inne – kurczą się i rozkurczają, a zatem można je z powodzeniem ćwiczyć. Taki trening powoduje ze zwiększają one swoja objętość i stają się bardziej sprężyste. Wynikiem tego cała twarz jest sprężysta, a skóra nie zapada się tworząc zmarszczki. Wystarczy kilka minut w ciągu dnia, aby wykonać zestaw ćwiczeń – np. siedząc przed komputerem lub oglądając telewizje.

Jak działa joga twarzy – zalety

  • szybkie efekty poprawy jędrności skóry (już po 2 tygodniach)
  • bezinwazyjna, nie wymaga żadnych nakładów finansowych
  • ujędrnia i przywraca witalność skórze
  • spłyca zmarszczki
  • opóźnia procesy starzenia skóry
  • jest w stanie poprawić owal twarzy
  • joga twarzy działa niczym naturalny lifting skóry
  • można ją wykonywać w każdej wolnej chwili i nie zajmuje dużo czasu

Joga twarzy – najlepsze ćwiczenia

1. Joga twarzy – ćwiczenie na pionową zmarszczkę między brwiami

Aby wygładzić czoło, a zwłaszcza tzw „lwią bruzdę” wystarczy przez kilka sekund otwierać szeroko oczy starając się jednocześnie nie unosić przy tym brwi. Mięśnie na całej twarzy powinny być w tym czasie rozluźnione. Następnym etapem tego ćwiczenia jest zamykanie oczu. Trzeba zamknąć powieki i delikatnie je ścisnąć. Powtórz wszystko 5 razy. Ćwiczenie wzmacnia mięśnie okrężne wokół oczu – dzięki temu pionowa zmarszczka zacznie się stopniowo spłycać.

2. Joga twarzy – ćwiczenia zmniejszające obrzęki pod oczami

Stań prosto, rozluźnij wszystkie mięśnie. Głowę trzymaj prosto i nie obracając nią spójrz jak najdalej w prawo, zostań w tej pozycji przez około 4 sekundy. Następnie spójrz przed siebie i w lewo. To ćwiczenie powtórz 5 razy, a na zakończenie zamknij oczy i wyobraź sobie, że spoglądasz na czubek swego nosa.

3. Joga twarzy – wzmocnienie mięśni okrężnych na policzkach

To ćwiczenie angażuje również Twoje dłonie. Palce wskazujące należy zaczepić w kącikach ust, rozciągając lekko wargi i jednocześnie lekko je napinając. Mięśnie nie powinny być wiotkie, lecz powinny stawiać opór palcom – w ten sposób stają się napięte i prężne. To ćwiczenie powinno trwać 5 sekund, liczba powtórzeń to około 10-15.

4. Joga twarzy – uelastycznienie skóry pod oczami

Stań przed lustrem i uśmiechnij się, a w miejscu, w którym podczas uśmiechu pojawią się tzw. kurze łapki przyłóż palce wskazujące. Uciskaj je starają się, aby Twoje mięśnie stawiały lekki opór palcom (napinaj je miarowo). Powinno to trwać około 7 sekund. W tym czasie pozostałe mięśnie twarzy powinny być nieruchome. To ćwiczenie zajmuje najwięcej czasu, ponieważ wymaga minimum 20 powtórzeń.

Joga twarzy- czy potrzebuję instruktora?

Jeśli opisy ćwiczeń, lub filmiki instruktażowe w internecie nie przemawiają do Ciebie, warto na pierwsze zajęcia udać się do wykwalifikowanego instruktora – pokaże Ci zestaw ćwiczeń odpowiednich dla Ciebie i potrzeb Twojej twarzy oraz powie, czy poprawnie je wykonujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *