Paznokcie

Te 5 trików powinna znać każda stylistka paznokci

Manicure hybrydowy łatwy nie bywa. Zwłaszcza gdy gąbka do ombre psuje efekt, cyrkonia umyka przed zaciskarką, a skórki non stop się zalewają od kolorowego lakieru. Na szczęście istnieją sprytne tricki, które pomogą okiełznać Ci hybrydowy manicure i uzyskać paznokcie jak z obrazka. Do dzieła! 

1. Jak pomalować lakierem obszar przy skórkach i nie zalać ich?

Są na to dwa świetne triki.

  • Pierwszy to malowanie obszaru tuż przy skórkach maleńkim pędzelkiem o cienkim włosiu. Najpierw pomaluj płytkę jak zawsze, ale zostaw około 1 mm odstępu przy skórce. Utrwadź lakier, nałóż drugą warstwę i właśnie po niej sięgnij po mały pędzelek, nabieraj na niego minimalną ilość lakieru i niespiesznymi ruchami stopniowo wypełniaj obszar między lakierem a skórkami.
  • Drugi to odsuwanie skórek. Najpierw odsuń je od macierzy, zanim nałożysz bazę. Aby skórki odchodziły, nałóż na brzegach naturalny olejek, a dopiero chwile później sięgnij po drewniany patyczek i delikatnie odsuwaj skórki.
    Powtórz tę czynność, tle ze bez olejku po pierwszej warstwie kolorowego lakieru. Zanim nałożysz go drugi raz – ponownie odsuń skórki. Dzięki temu głębiej możesz dojechać pędzelkiem. Pamiętaj, aby nie było na nim dużo lakieru – jedynie minimalna dawka, Wtedy z pewnością nie zalejesz skórek.

2. Jak utrzymać cyrkonię na miejscu przez długie tygodnie?

Najlepiej po prostu umocować ją za pomocą bazy proteinowej, która trzyma cykorię na miejscu przez długie tygodnie. Zrób maleńkim pędzelkiem niewielką kropkę z proteinowej bazy w miejscu, w którym ma się znaleźć cyrkonia, a następnie delikatnie nałóż ją na kropeczkę utworzoną z bazy i utwardź wszystko w lampie. Cyrkonia powinna wytrzymać do 3-ch tygodni.

3. Jak złapać cyrkonię, która ucieka przed zaciskarką?

Zwykła kredka świecowa, która jest miękka, świetnie chwyta cyrkonię – świecidełko przykleja się do niej, ale jednocześnie po zbliżeniu do płytki paznokcia łatwo uwalnia, więc można ją bez trudu nałożyć na paznokieć.

4. Jak szybko oczyścić pędzelek do zdobień?

Zdarza się, że potrzebujemy w ciągu manicure kilku pędzelków o cienkim włosiu, którym robimy zdobienia i precyzyjne linie. Jeśli nie masz ich wiele, a często potrzebujesz czystego pędzla – do jego oczyszczenia użyj proteinowej bazy do hybryd – dzieki niej wyczyścisz pędzelek, a jednocześnie nie naruszysz jego struktury i nie powyrywasz włosków.

5. Kłaczki i zabrudzenia psują efekt ombre?

Zawsze wyczyść gąbeczkę do ombre, zanim zbliżysz ją do płytki paznokcia. Najlepsza do tego będzie zwykłą taśmą klejąca – po prostu przyklej ją na chwile go powierzchni gąbeczki, a dopiero w kolejnym kroku nałóż na nią lakier kolorowy. W ten sposób wszystkie paproszki zostaną na taśmie, a gąbka będzie czysta i nic nie zakłóci Ci manicure ombre

6. Brokat do paznokci jest chropowaty, odstaje i nie da się ułożyć?

Wystarczy tuż po aplikacji zalać brokat żelową bazą i oczywiście utwardzić pod lampą. Taki trick nie tylko wydłuży trwałość manicure brokatowego, ale mocno nabłyszczy paznokieć, a brokat będzie się mocnej skrzył – zyskasz dodatkowy efekt trójwymiarowości, a przy tym zwiększysz trwałość paznokcia i ochronisz go przed zaczepianiem o wszystko dookoła chropowatą, brokatową powierzchnią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *