Makijaż

Czy kobieta musi golić twarz? Powinna… dla perfekcyjnego makijażu

Niedawno usłyszałyśmy o tym, że konturowanie jest już passé. To spore udogodnienie i ułatwienie codziennego makijażu. Długo nie nacieszyłyśmy się jednak tym pozornym spokojem w trendach makijażowym, bo pojawiła się moda na… golenie twarzy. I chociaż nie powinno się ślepo podążać za modą, usuwanie zbędnego owłosienia dla perfekcyjnego makijażu staje się coraz popularniejsze!

Każda kobieta wie, że wykonanie pełnego makijażu utrudnia kilka kwestii. Złe kosmetyki, niedopasowana metoda i meszek na twarzy. Ten ostatni element przeszkadza szczególnie w nakładaniu podkładu. Produkty do makijażu twarzy mogą nieestetycznie zbierać się w niektórych miejscach i smużyć właśnie przez włoski.

Im większy meszek na twarzy, tym większy problem!

O konieczności pozbywania się meszku wiedziały już takie gwiazdy światowego kina jak Marylin Monroe, czy Elizabeth Taylor. Od wielu dekad jest to także tradycyjny zabieg spopularyzowany wśród Azjatek. Dziś ten trend wkracza również do europejskich domów, a to za sprawą blogosfery. Tematykę golenia twarzy przez kobiety podjęła Hudy Kattan, gwiazda urodowej blogosfery. Opublikowany przez nią instruktaż golenia twarzy krok po kroku zebrał już miliony wyświetleń.

Usuwanie zarostu u kobiet to wcale nie abstrakcja!

Na zamieszczonym w sieci firmie blogerka na początku sięga po tradycyjną piankę i maszynkę do golenia. Za chwilę wyjaśnia jednak, że to metoda zarezerwowana tylko dla mężczyzn. Kobiety do golenia meszku powinny używać delikatniejszych akcesoriów. Odpowiednie maszynki dla kobiet do golenia na sucho można kupić np. w azjatyckich serwisach aukcyjnych. Usuwanie delikatnych włosów z kobiecej twarzy na sucho jest kluczowe, bo nie niesie ze sobą ryzyka odrastania ciemniejszych i grubszych włosów.

Zalet golenia twarzy jest wg Hudy Kattan jest kilka!

Najważniejsze że gładka twarz bez meszku dużo lepiej współpracuje ze wszystkimi podkładami. Makijaż jest bardziej nieskazitelny i perfekcyjnie wykończony. Blogerka podkreśla również, że usuwanie włosów z pomocą maszynek o specjalnie wyprofilowanych ostrzach jest też świetną techniką złuszczania martwego naskórka. Kolejnym argumentem za goleniem twarzy u kobiet jest więc eksfoliacja. Na ogolonej twarzy dużo lepiej zachowują się także kosmetyki pielęgnacyjne, których substancje aktywne wchłaniają się szybciej i dają lepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *