Pielęgnacja

PROFHILO. Zabieg, który odmładza tak dobrze, jak żaden inny

Jeśli chodzi o zabiegi odmładzające, wybór jest naprawdę duży. Jednak na tle wszystkich dostępnych opcji wybija się PROFHILO, czyli zabieg, który łączy w sobie działanie większości dostępnych w salonach kosmetycznych kuracji. Jak działa PROFHILO, co daje i dlaczego warto z niego skorzystać?

PROFHILO to nazwa zabiegu, ale również preparatu, który wykorzystuje się w jego trakcie. Warto o tym pamiętać, zanim wybierzemy się do kosmetyczki.

Na czym polega PROFHILO?

PROFHILO to zabieg z użyciem kwasu hialuronowego o bardzo dużym stężeniu – aż 64 mg w jednej dawce. W preparacie zastosowano dwa rodzaje kwasu hialuronowego, które połączono bez użycia chemii.

Co ważne, cząsteczki kwasu hialuronowego podczas zabiegu PROFHILO oddziałują nie tylko na zewnętrzne warstwy skóry, ale również na to, co znajduje się wewnątrz. Uwalniają się powoli i przez długi czas, dzięki czemu wpływają pozytywnie na produkcję kolagenu i elastyny, białek tworzących „rusztowanie” skóry i odpowiadających za jej elastyczność.

Wskazania do zabiegu

Kiedy warto zdecydować się na zabieg PROFHILO? Tak solidna dawka kwasu hialuronowego przyda się w kilku przypadkach. Wskazaniami są:

 • opadnięte policzki i utrata owalu twarzy,
 • widoczne wiotczenie skóry, brak elastyczności,
 • pojawienie się pierwszych zmarszczek,
 • skóra pod oczami, która straciła jędrność,
 • chęć poprawy ogólnej kondycji i wyglądu cery.

Efekty zabiegu PROFHILO

Co można zyskać, decydując się na zabieg PROFHILO? Przede wszystkim młodą, piękną, elastyczną i pełną blasku skórę. Dla wielu osób to już wystarczająca zaleta, bo bardzo często trudno jest zapewnić skórze odpowiedni wygląd i zadbać o jej zdrowie za pomocą tylko jednego preparatu.

PROFHILO to nic innego jak zabieg biorewolumetryczny, czyli naturalnie odmładzający i pobudzający regenerację skóry. Sprawia, że:

 • skóra ujędrnia się, uelastycznia i napina,
 • poprawia się kontur i owal twarzy,
 • znikają zwisające policzki czy skóra pod oczami,
 • twarz nabiera smuklejszego wyglądu,
 • zmarszczki wygładzają, aż w końcu znikają,
 • zyskujemy dużo młodszy i promienny wygląd.

Zabieg PROFHILO – przebieg

Żeby osiągnąć wszystkie te efekty niezbędne są minimum 2 zabiegi, które wykonuje się w odstępie mniej więcej 30 dni. Czasami może się zdarzyć, że konieczne jest jeszcze wykonane dodatkowego zabiegu po dwóch miesiącach od ostatniej aplikacji preparatu, ale jest to uzależnione od kondycji i typu skóry.

PROFHILO polega na wstrzyknięciu preparatu w pięć ściśle określonych punktów na twarzy – jest to technika BAP (Beauty Aesthetic Points), dzięki której kwas hialuronowy może równomiernie rozłożyć się pod skórą i efekty są szybsze.

Czy to zabieg dla każdego?

Niestety nie. Jak w przypadku większość zabiegów kosmetycznych, również tutaj są pewne przeciwwskazania.

PROFHILO nie należy wykonywać u osób, które chorują na cukrzyce, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia krwi czy choroby autoimmunologiczne. Przeciwwskazaniem są też schorzenia dotyczące samej skóry m.in. choroby wirusowe typu opryszczka, zakażenia grzybicze i bakteryjne czy zapalenia skóry. Nie poleca się też zabiegu PROFHILO kobietom ciężarnym i karmiącym piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *