Pielęgnacja

Odejmujemy lat i cofamy czas – makijaż odmładzający – sprawdzone triki

Makijaż odmładzający skórę optycznie ujmuje lat i sprawia, że wyglądamy nie tylko młodziej, ale również na bardziej wypoczęte. Dobry makijaż sprawia, że twarz nabiera witalności i sprężystości, a zmarszczki wydają się spłycone. Podpowiadamy, jak odjąć sobie lat makijażem.

Makijaż odmładzający – proste i sprawdzone sztuczki

1. Dobry podkład to podstawa i sekret promiennej skóry. Dla osób o dojrzej cerze najlepiej pasują te geste, o bogatej konsystencji i dobrym kryciu. Dobrze, jeśli taki podkład nie będzie matujący: ma delikatnie rozświetlać i rozjaśniać cerę, która dzięki temu będzie wyglądała na młodsza. Podkład rozświetlający ma jeszcze jedna cenną zaletę: gdy wnika w zmarszczki i bruzdy – tam też rozprasza światło i dzięki temu skóra wydaje się gładsza, a zmarszczki mniejsze.

2. Cudem w makijażu dojrzałej skóry jest korektor. Dzięki niemu zatuszujemy, wszelkie cienie, zasinienia i zaczerwienienia skóry. Przy twarzy wymagającej optycznego odmłodzenia – najlepiej sięgnąć po korektor o delikatnie żółtym zabarwieniu – należy go nałożyć tuż pod dolną linią rzęs.

3. Puder w różowym kolorze może nie brzmi zbyt przekonująco, ale na dojrzałej skórze da on efekt „skóry dziecka”. Oczywiście nie należy aplikować go wiele, lecz odrobinę. Rozsądna ilość pudru nie zmatowi zbyt mocno twarzy i dzięki temu puder nie wniknie w bruzdy i zagłębienia skóry, gdzie stanie się od razu bardziej widoczny i podkreśli zmarszczki.

4. Róż do policzków to przyjaciel każdej kobiety – niezależnie od wieku. Jest w stanie nadać twarzy świeżości i młodzieńczego wyglądu. Zaróżowione policzki sprawiają, ze cała twarz promienieje młodzieńczą energią. Oczywiście kluczem do ładnego makijażu policzków jest umiar – zbyt intensywne plamy różu sprawią odwrotny efekt, a my będziemy wyglądać karykaturalnie. Warto tez wybierać róż w zgodzie z karnacją – do chłodnej będą pasowały chłodne odcienie, do ciepłej – ciepłe.

5. Usta to tajna broń dojrzałej kobiety – nie wolno ich pomijać podczas makijażu. Pomalowane na dosyć intensywne, żywe kolory na ustach optycznie skupią na nich uwagę rozmówcy i odciągną od tych obszarów twarzy, które chcemy ukryć, czyli od kurzych łapek i bruzd.

6. Ostatni i nie mniej ważny punkt, czyli oczy. Panie w dojrzałym wieku również powinny je podkreślać, najlepiej jasnymi cieniami, które maja zdolność rozpraszania światła. Szczególnie korzystnie będą wyglądały na powiece odcienie jasnego różu i (odrobina) granatu – taka kombinacja kolorów odejmuje lat. Delikatna kreska na powiece sprawi, że spojrzenie nabierze głębi i wyrazu, a rzęsy wydadzą się dłuższe i bardziej gęste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *