Makijaż

Krem BB – jak go nakładać, by mieć cerę bez skazy?

Krem BB to hit w makijażu – łączy pielęgnację i makijaż bez skazy. czy wiesz jednak, że maluje się nim nieco inaczej niż podkładem? Nie nakłada się go też jak zwykłego kremu. jak zaaplikować krem BB, by mieć piękną cerę? Okazuje się, że konieczne jest przestrzeganie kilku prostych, a zarazem bardzo ważnych zasad podczas jego nakładania.  Poznaj je i ciesz się piękną, nieskazitelną skórą.

Najważniejsze zasady na to, jak stosować krem BB

1. KREM BB to nie podkład!

Wiele kobiet o tym zapomina i stosuje krem BB jak zwykły podkład do twarzy, czyli po prostu nakłada go zbyt dużo. Efektem jest sztuczny wygląd i niepożądany efekt maski. Wystarczy zaaplikować niewielką ilość kremu BB (uwierzcie, że gramatura  ziarnka groszku w zupełności wystarczy) i delikatnie wklepać go w skórę twarzy, by uniknąć zbyt grubej i jednocześnie „ciężkiej” warstwy krycia.

Jeżeli zależy komuś na tym, by  uzyskać większy poziom krycia, wystarczy nakładać krem BB warstwowo: po nałożeniu i dokładnym rozprowadzeniu (wklepaniu) pierwszej warstwy kremu, po raz drugi nakłada się kolejną warstwę i również delikatnie wklepuje. To pozwoli uniknąć efektu maski.

2. Odczekaj kilka minut przed aplikacją kremu BB

Jeśli swój makijaż poprzedzasz codzeinną rutynową pielęgnacją i np. zdecydowałaś się użyć wcześniej innego kosmetyku, czyli np. kremu, toniku, serum – musisz pozwolić mu się wchłonąć przed nałożeniem warstwy kremu BB.

W przeciwnym razie po prostu krem BB nie połączy się tak jak trzeba ze skórą, lecz „zważy się” lub nie nałoży równomiernie, lecz rozwarstwi pozostawiając nieestetyczne plamy/smugi na twarzy. Pozwól, by poprzednie kosmetyki wchłonęły się w skórę i dopiero wykonuj makijaż.

3. Nakładaj krem BB w odpowiedni sposób  

Krem BB jest “kremem” tylko ze względu na działanie, a nie na sposób aplikacji, dlatego nie rozcieraj go, lecz delikatnie wklepuj w skórę.

Odpowiednią ilość kremu BB nałóż po prostu punktowo na czoło, nos, policzki a także podbródek – delikatne wklepywanie go w skórę sprawi,że BB dobrze absorbuje się ze skórą i nie pozostawia śladów ani nie roztartych śladów.

Ten trik sprawi też, że możemy nałożyć go mniej, co również da naturalny efekt bez nadmiernego obciążania. na wszelkie drobne niedoskonałości nałóż dodatkową warstwę, również delikatnie ją wklepując. Ten zabieg pobudza w skórze metabolizm komórkowy, co ma działanie odmładzające i stymuluje ją do regeneracji.

Inną opcją jest użycie podczas aplikacji pędzelka lub gąbeczki, wówczas rozprowadzisz krem równomiernie na całej twarzy. Ten sposób jest niezwykle wygodny oraz pozwala na uzyskanie delikatnego, ale wciąż wyraźnego krycia. Pędzla/gąbeczki zminimalizuje ryzyko przedostania się szkodliwych zanieczyszczeń pozostających na twoich dłoniach. Unikasz w ten sposób pojawienia się niechcianych wyprysków lub reakcji alergicznych. Gąbkę lub pędzelek należy lekko zwilżyć – tak jak podczas aplikowania tradycyjnego podkładu. następnie stemplującymi ruchami, naciskając na skórę, rozprowadzamy krem BB na buzi.

4. Poczekaj, aż krem BB się wchłonie!

Po nałożeniu kremu BB odczekaj kilka minut tak, aby składniki w nim zawarte przeniknęły w głąb skóry przynosząc oczekiwane efekty. Jeśli chcesz, by krem pozostał na Twojej twarzy na dłużej, lub jeśli masz cerę tłustą, możesz nadać jej dodatkowego, silniejszego matu i na zakończenie nanieść na krem BB warstwę pudru transparentnego.

W ciągu dnia, jeśli chcesz poprawić swój make-up nie sięgaj już po krem BB ani puder i nie dokładaj na buzi kolejnych warstw: sięgnij po specjalne matujące bibułki, które usuną nadmiar sebum i nie zniszczą makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *