Nowości Kosmetyczne

Manicure tytanowy – nowy sposób malowania paznokci?

Był już manicure japoński, klasyczny, biologiczny i hybrydowy. Przyszła kolej na manicure tytanowy. Wykonuje się go tylko i wyłącznie w profesjonalnych salonach fryzjerskich wyróżnionych specjalnym certyfikatem.  Przy manicure tytanowym stosowana jest metoda SNS, co oznacza System Nowoczesnej Stylizacji. Na czym polega ta nowoczesna technika? Podczas utwardzania lakieru do paznokci nie używa się lampy UV. Manikiurzyści zrezygnowali z tego urządzenia na rzecz zdrowej skóry i płytki paznokcia. Sztuczne promienie UV powodują bowiem szybsze starzenie się skóry i uszkodzenia paznokci.

Na czym polega zabieg? Rozpoczyna się od zmatowienia i wypolerowania powierzchni paznokcia, odsunięcia skórek i spiłowania brzegów płytki paznokcia. Następnie kosmetyczka nakłada specjalną bazę i zanurza każdy paznokieć w pojemniku z kolorowym pyłkiem. Obecnie na rynku dostępnych jest aż 350 barw (możemy wybierać spośród czerwieni, niebieskości, zieleni, fioletów i wielu innych odcieni). Niektóre z nich wzbogacone są brokatem. Aby kolor był bardziej intensywny, paznokcie pokrywa się sproszkowanym pigmentem dwukrotnie. Końcowym etapem jest utwardzenie pyłku przy pomocy bezbarwnego lakieru. Cały zabieg trwa około 40 minut.

Manicure tytanowy jest o wiele bezpieczniejszy niż inne rodzaje manicure. Kolorowy pyłek, którym pokrywa się płytkę paznokci, posiada wiele zalet. Dzięki zawartości dwutlenku tytanu i polimeru akrylowego utwardza paznokcie, zabezpieczając je jednocześnie przed rozdwajaniem się, łamaniem i pękaniem. Ponadto pigment bogaty jest w witaminy A, E, D i te z grupy B oraz wapń. Wszystkie składniki odpowiadają za wzmocnienie i zachowanie naturalnego koloru; przeciwdziałają żółknięciu i odbarwianiu się płytki paznokcia. Manicure tytanowy na paznokciach utrzymuje się aż do czterech tygodni i jest świetnym rozwiązaniem dla dziewczyn, które nie mają czasu na długie zabiegi pielęgnacyjne lub żmudne malowanie pazurków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *