Pielęgnacja

Len i kokos, czyli zgrany duet w masce do włosów Sylveco

Firma Sylveco słynie z tego, że w swoich produktach wykorzystuje tłoczone na zimno, surowe oleje roślinne oraz woski i ekstrakty roślinne o właściwościach leczniczych i pielęgnacyjnych. Produkty Sylveco nie zawierają sztucznych barwników i substancji zapachowych, uczulających konserwantów ani pochodnych ropy naftowej. Co więcej: są one pozbawione substancji zagęszczających i stabilizujących, mogących obciążać skórę i działać komedogennie.

Jednym z godnych polecenia produktów jest lniana maska do włosów z dodatkiem olejku kokosowego.

Hipoalergiczna lniana maseczka Sylveco przeznaczona jest w szczególności do włosów suchych i łamliwych. Odpowiednio dobrane składniki maski pozwalają na szybką regenerację włosów, poprawiając ich wygląd i ogólną kondycję. Dzieje się tak głównie za sprawę olejku kokosowego, który zamyka łuski włosa, chroni je przed niekorzystnym działaniem wysokich temperatur (w tym słońca oraz gorącego nawiewu z suszarki). Olej kokosowy jest jednym z najpopularniejszych olejków do pielęgnacji włosów głownie dlatego, że bardzo dobrze chroni włosy. Podstawą maski do włosów jest również ekstrakt z nasion lnu, który zawiera związki śluzowe otulające włosy ochronną powłoką, dzięki czemu pukle pozostają wygładzone i ochronione również na zewnątrz.

Regularne stosowanie lnianej maski do włosów Sylveco sprawia, że włosy zyskują sprężystość i elastyczność, są odpowiednio zabezpieczone od nasady aż po końce, które przestają się rozdwajać. Maseczka ułatwia rozczesywanie włosów po kąpieli i sprawia, że są bardzo miękkie w dotyku, lśniące i jedwabiste.

Lnianej maski Sylveco można używać na dwa sposoby:

  1. Przed myciem włosów, jako kompres da włosów- zadziała wówczas jak opatrunek na zniszczone włosy. W tym celu należy nałożyć ją na suche włosy i pozostawić na około pół godziny. Najlepiej owinąć wówczas głowę ręcznikiem.
  2. Po umyciu włosów, na wilgotne, ale osuszone ręcznikiem pukle nakłada się maseczkę na około 2 minuty, a następnie spłukuje. Maseczkę można stosować nawet po każdym myciu włosów, jeśli ich kondycja tego wymaga. Zawarty w niej olejek kokosowy sprawi, że pukle dadzą się łatwo rozczesać, a po wysuszeniu będą się świetnie układały.

Maseczka Sylveco ma pojemność 150 ml. Przy częstym stosowaniu nie wystarczy niestety na długo. Warto jednak się na nią skusić, ponieważ efekty są spektakularne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *