Makijaż

Jak dobrać kolor bazy pod makijaż do odcienia cery?

Wydaje się, że baza pod makijaż to kosmetyk zbędny. Nic bardziej mylnego! Produkt jest potrzebny każdej z nas, zwłaszcza wtedy, gdy stosujemy całościowy makijaż. Ale czy na pewno wiesz, jaką bazę powinnaś stosować? Sprawdź, w jaki sposób dobrać kolor bazy pod makijaż do odcienia cery.

Baza pod makijaż jest kosmetykiem niezwykle przydatnym. Dlaczego? Ponieważ możemy wykorzystać ją nie tylko jako kosmetyk przedłużający trwałość podkładu. Równie dobry efekt przyniesie zaaplikowanie jej pod cienie do powiek. I w jednym, i w drugim przypadku sprawdzi się idealnie. Baza pod makijaż kamufluje niedoskonałości w postaci wyprysków, plamek i blizn oraz cieni pod oczami. Zapewnia perfekcyjny wygląd naszej cerze i sprawia, że makijaż staje się idealny. Co więcej, niektóre bazy pod makijaż mają właściwości pielęgnacyjne. Odżywiają, ujędrniają i rozjaśniają skórę twarzy. Grzechem byłoby nie stosować takiego produktu. Jednak aby wyglądać ślicznie, należy dobrać do kolorytu cery odpowiedni odcień bazy. Jak to zrobić?

Przede wszystkim trzeba ustalić, z jakimi skórnymi problemami się zmagamy. A potem pójdzie jak z płatka. Wyróżnia się pięć odcieni baz pod makijaż. Różowy polecany jest do cery zmęczonej, pozbawionej blasku, ziemistej. Nie powinny korzystać z niego osoby, które posiadają naczynkową skórę. Baza w kolorze zielonym przyda się tym, którzy borykają się z zaczerwienieniami i popękanymi naczyniami krwionośnymi. Cienie i sińce pod oczami ukryje baza w odcieniu żółtym. Kosmetyk w kolorze pomarańczowym poradzi sobie z fioletowymi lub niebieskimi niedoskonałościami cery. Żółtawy odcień skóry niweluje baza w niebieskim odcieniu.

Jakie bazy pod podkład powinny się sprawdzić? Oto przykłady tylko niektórych. Clinique Superprimer Colour Corrects to produkt o żółtym zabarwieniu. Kolor pomarańczowy ma baza Inglot, Corrective Primer. Smoothing Foundantion Primer to różowa baza marki PUPA. Zielony odcień ma produkt firmy Catrice, Primer and Fine. NYX z kolei w swojej ofercie ma niebieską bazę pod makijaż, Color Correcting Liquid.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *