Porady

Suche włosy i rozdwojone końcówki. Czyli kiedy kupić nową suszarkę?

Pomyśl, jak często suszysz włosy? Jeżeli robisz to codziennie, to musisz wiedzieć, że bardzo szkodzisz swoim pasemkom i skórze głowy. A stosując starą suszarkę, narażasz je jeszcze bardziej na uszkodzenia. Sprawdź, kiedy wymienić suszarkę na nową i co to da twoim włosom.

W środowisku fryzjerów panuje przekonanie, że suszenie lub stylizacja na gorąco niszczą włosy. W efekcie pasemka są suche i łamliwe, puszą i elektryzują się, wypadają i tracą naturalny blask. Do tego dochodzą podrażnienia skóry głowy, łupież i inne dolegliwości. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie z suszenia włosów. Ale co zrobić, kiedy na już musisz mieć piękną fryzurę, a tylko suszarka może ci w tym pomóc? Zadbaj o to, aby urządzenie było wysokiej jakości i posiadało kilka przydatnych funkcji, np.: nawiew zimnego powietrza, jonizacja, przełączniki siły nawiewu i regulacji temperatury. Kiedy kupić nową suszarkę?

Jeżeli twoja suszarka wydaje dziwne dźwięki, natychmiast wymień ją na nową. Być może do silnika dostały się włosy lub inne zanieczyszczenia. Jeżeli ich nie usuniesz, suszarka przegrzeje się, a silnik zepsuje. Ostrzeżeniem powinien być także nieprzyjemny zapach. Jeśli kabel jest uszkodzony, to korzystanie z urządzenia jest zabronione. Nie czekaj, sprezentuj sobie nową suszarkę.

O tym, że powinnaś zaopatrzyć się w suszarkę, „powiedzą” ci twoje włosy. Jeżeli zaraz po wysuszeniu będą spuszone lub naelektryzowane, to coś jest nie tak. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup suszarki z funkcją jonizacji. O co chodzi? Nowe modele suszarek wytwarzają ujemne ładunki elektryczne (jony ujemne). Zapobiegają one puszeniu się włosów i wysuszeniu. Dzięki suszarce z funkcją jonizacji pasemka staną się błyszczące i gładkie. Za ładny wygląd włosów odpowiedzialna jest też technologia turmalinowa. Podobne efekty da również suszarka ceramiczna i tytanowa.

Suszarkę wymień także wtedy, gdy wysuszenie włosów trwa bardzo długo. Nowsze modele urządzeń wyposażone są w funkcje regulacji strumienia powietrza i temperatury. Posługując się odpowiednimi ustawieniami, możesz kontrolować to, w jaki sposób i w jakim czasie wysuszysz włosy. Pamiętaj, że suszarkę powinnaś trzymać w odległości około 15 cm od głowy. W ten sposób nie zniszczysz pasemek i nie poparzysz skóry głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *