Dobry olejek do włosów czy do skóry to taki, który działa. Tylko tyle i aż tyle. Ten warunek spełnia olej rycynowy – nieco zapomniany, ale powoli wracający do łask za sprawą swojej wszechstronności i skuteczności. Sprawdź, które olejki rycynowe działają najlepiej i co można zyskać, stosując je na co dzień!
Szukasz olejku, który będzie naturalny, skuteczny i niezbyt drogi? Jesteś w dobrym miejscu, bo to właśnie olej rycynowy ma najlepsze działanie i jakość w stosunku do ceny. To bardzo silna konkurencja dla popularnych olejów takich jak arganowy, migdałowy czy jojoba. Warto poznać go lepiej, bo może się okazać, że to właśnie niepozorny olej rycynowy jest remedium na problemy urodowe, z którymi się borykamy. W tym wpisie dowiesz się nie tylko, jakie są 4 najlepsze olejki rycynowe, ale też m.in. jakie są właściwości oleju rycynowego i jak można go zastosować w codziennej pielęgnacji.
Jak działa olej rycynowy?
- Doskonale poprawia nawilżenie.
- Wspomaga leczenie trądziku czy łupieżu.
- Przyspiesza wzrost włosów, rzęs i brwi.
- Działa antybakteryjnie i oczyszcza.
- Łagodzi podrażnienia i swędzenie.
- Wzmacnia, odżywia i nadaje blask.
Warto jednak pochylić się nad tym nieco bardziej i omówić nieco te właściwości. Przede wszystkim olej rycynowy znany jest ze swoich właściwości oczyszczających – świetnie zmywa makijaż, a przy okazji działa antybakteryjnie i detoksykuje. Poza tym wzmacnia barierę hydrolipidową, zapewniając naturalne wsparcie w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia skóry. Grono wielbicielek zyskał za sprawą tego, jak skutecznie przyspiesza wzrost włosów i zagęszcza rzęsy. Robi to w naturalny sposób, wzmacniając cebulki, zapobiegając wypadaniu włosków i stymulując prawidłowy wzrost. Co więcej, olej rycynowy jest znany z tego, że wspiera leczenie chorób skóry m.in. trądziku czy łupieżu, ale też ich początków np. nadmiernego przetłuszczania się w strefie T.
Pielęgnacja olejem rycynowym
Jak możemy wykorzystać olej z rącznika w codziennej pielęgnacji, żeby poczuć na własnej skórze (i włosach) jego niesamowite działanie? Oto kilka pomysłów na zastosowanie oleju rycynowego – prostych i skutecznych.
- Olejek na porost włosów – wcieranie oleju rycynowego w skórę głowy przed każdym myciem włosów to prosty i niezwykle skuteczny sposób na to, żeby przyspieszyć ich wzrost, zagęścić i sprawić, że po zaledwie kilku tygodniach będą mocne, pełne blasku i objętości.
- Naturalna odżywka do rzęs i brwi – choć olej rycynowy jest z natury dość gęsty, warto stosować go również na wzmocnienie delikatnych rzęs i brwi (wystarczy wykorzystać do nakładania szczoteczkę po zużytej maskarze), bo przy regularnej aplikacji jest w stanie przyspieszyć ich wzrost i zagęścić.
- Olejek wzmacniający paznokcie – podobnie wzmacniające jest działanie tego olejku na paznokcie, dlatego warto wcierać go regularnie w zniszczoną, kruchą i łamliwą płytkę oraz skórki wokół, a już po parunastu dniach zauważymy, że będą mocniejsze i piękniejsze.
- Olejek do demakijażu – dobrym sposobem na wykorzystanie oleju rycynowego w pielęgnacji cery jest zastosowanie go jako naturalny olej do demakijażu, który nie tylko świetnie oczyszcza i detoksykuje, ale przy okazji pielęgnuje skórę, poprawia jej nawilżenie i eliminuje problemy takie jak trądzik.
4 najlepsze olejki rycynowe
A oto produkty, które warto wykorzystać na wszystkie te sposoby, a nawet o wiele więcej. To najlepsze kosmetyczne oleje rycynowe, których jakość to gwarancja, że w pielęgnacji sprawdzą się jak żadne inne.
Nr 1. OLEJ RYCYNOWY NANOIL
Faworyt, jeśli chodzi o naturalne olejki rycynowe, to Nanoil Castor Oil. Uwielbiany za lekką formułę, nie tak gęstą jak w przypadku innych olejów. Jest tłoczony na zimno i nierafinowany, dlatego jego działanie jest najlepsze. To 100% organiczna, wegańska formuła, której jakość potwierdza certyfikat Ecocert. Ten olejek rycynowy sprawdzi się, gdy potrzebujesz silnego wsparcia w pielęgnacji. Przyspieszy wzrost włosów, zagęści rzęsy i brwi, zapobiegnie łysieniu i zadba o zarost, wzmocni kruche paznokcie, złagodzi objawy trądziku i przywróci skórze piękno. Można stosować go solo lub łączyć z innymi olejami z serii naturalnych olejków kosmetycznych Nanoil. Wszystkie one są do kupienia na www.nanoil.pl.
Pojemność: 50 ml
Nr 2. OLEJ RYCYNOWY EARTH TO YOU
Jeden z lepszych olejków rycynowych, ale też jeden z najdroższych, to Earth To You Castor Oil. Jest organiczny i tłoczony na zimno, stąd można bez obaw stosować go do kompleksowej pielęgnacji. Pobudza wzrost rzęs i brwi, a stosowanie go jako odżywki ułatwia dołączony do opakowania dodatkowy aplikator. Olejek rycynowy Earth To You nie zawiera sztucznych dodatków. To czysty olej z rącznika sprowadzany z ekologicznych indyjskich upraw. Jego wadą, tuż obok ceny, jest jednak gęstość tego olejku i ziemisty zapach, który nie każdemu może odpowiadać. Jeśli jednak szukamy skutecznego oleju rycynowego, warto go spróbować.
Pojemność: 100 ml
Nr 3. OLEJ RYCYNOWY BRIOGEO
Propozycja dla tych, którzy szukają nie tylko dobrego olejku rycynowego, ale też takiego, który wyróżnia się designem, to Briogeo B. Well Castor Oil. Różowa buteleczka z białą etykietą i pompką w niczym nie przypomina typowego opakowania oleju rycynowego. W środku znajduje się jednak dobrze znany organiczny, tłoczony na zimno i naturalny olej z rącznika. Można stosować go zarówno do włosów, jak i na skórę. Jest bezbarwny i niezbyt tłusty, więc nie pozostawia uczucia tłustości po nałożeniu. Niestety olejek rycynowy Briogeo jest jednym z najdroższych w tym zestawieniu.
Pojemność: 45 ml
Nr 4. OLEJ RYCYNOWY SATIN NATUREL
Czwórkę najlepszych zamyka olej rycynowy Satin Naturel. Ma największą pojemność, a jego estetycznie zaprojektowane opakowanie zaspokoi gusta największych estetów. Najważniejsze jednak, że jest to ekologiczny olejek rycynowy: bio, organiczny, zimnotłoczony, nierafinowany. Polecany jest do stosowania na skórę suchą i problematyczną, a także wypadające włosy. Dużym minusem jest gęstość tego oleju, przez co wymaga on mieszania z innymi olejkami lub rozcieńczania. Mimo to olej rycynowy Satin Naturel jest jedną z najlepszych opcji, jeśli chcemy wykorzystać 100% właściwości tego oleju.
Pojemność: 200 ml