Pielęgnacja

Czy wiesz, że… Dziwne trendy w chirurgii plastycznej

Myślisz, że powiększanie stóp lub piłowanie szczęki to najdziwniejsze z operacji plastycznych, o których słyszałaś? Jeżeli tak, to przygotuj się na naprawdę kuriozalne rzeczy. Za chwilę poznasz ludzkie fanaberie, nie zawsze uzasadnione dążenie do bycia pięknym i zabiegi, które mogą okazać się niebezpieczne.

Korekcja nosa w Iranie

W Iranie kobiety nie mają możliwości podkreślania urody ze względu na swój ubiór. Jedyną szansą jest więc upiększanie twarzy, czy to za pomocą delikatnego makijażu, czy to za sprawą operacji plastycznych. Najbardziej popularnym zabiegiem jest korekcja nosa, która stanowi aż 60% spośród 40 tysięcy wszystkich zabiegów wykonywanych w ciągu roku w Iranie. Innym równie popularnym zabiegiem upiększającym jest trwała pigmentacja brwi. Ta jednak nie wymaga takiej ingerencji w ciało, jak operacja plastyczna.

Wydłużanie kończyn w Indiach

W Indiach panuje przekonanie, że wysoki wzrost ułatwia znalezienie pracy i męża. Z tego powodu kobiety poddają się zabiegi wydłużania kończyn. Zabieg odbywa się przy pomocy aparatu Ilizarowa, skonstruowanego ponad pół wieku temu do leczenia przypadłości genetycznych związanych z niskim wzrostem. Jak wygląda zastosowanie tego urządzenia? Kości są łamane bez naruszenia ich ciągłości, a następnie odsuwane za pomocą tegoż aparatu. Dzięki zastosowaniu takiej metody można uzyskać nawet 10 cm. Niestety metoda ta jest uważana na przestarzałą, a w Indiach praktykowana jest przez lekarzy niemających odpowiedniego doświadczenia. Bardzo często dochodzi do zakażenia, które kończy się amputacją.

Plastyka twarzy w Korei Południowej

Koreańczycy, jak i inne ludy zamieszkujące wschodnią część Azji, za wszelką cenę chcą się upodobnić do zachodnich narodowości. Wiąże się to na przykład z chęcią wybielenia twarzy. Ostatnio zaś do Korei Południowej zawitała moda na kompleksową plastykę twarzy. Kobiety i mężczyźni poddają się operacjom zmiany rysów, która obejmuje nadaniu buzi kształtu litery V, korekcję powiek i wydłużenie nosa.

Korekcja piersi, brzucha i pośladków w Brazylii

To właśnie w tym kraju wykonuje się najwięcej operacji plastycznych. Wśród najczęściej przeprowadzanych zabiegów znalazły korekcje piersi, brzucha i pośladków. Taka operacja plastyczna polega na odessaniu tłuszczu z okolic brzucha i przetransferowaniu go do pośladków lub piersi. Nosi to nazwę brazylijskiego liftingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *