Pielęgnacja

Wybieramy najlepszy salon fryzjerski

Większość kobiet ma swój ulubiony salon fryzjerski lub zna najlepszą w mieście fryzjerkę. Ale co mają zrobić te dziewczyny, które dopiero co szukają swojego ulubionego fryzjera? Dla nich jest kilka cennych porad i wskazówek. Sprawdź, czy okażą się pomocne?

Każda kobieta, która dba o swoje włosy, wybierając salon fryzjerski, kieruje się kilkoma złotymi zasadami. A są to: opinia, doświadczenie, terminarz, wygląd salonu, jakość kosmetyków, atmosfera i cena. To te czynniki mają decydujący wpływ na to, czy wejdziemy do tego lub innego salonu fryzjerskiego. Umawiając się na wizytę, w pierwszej kolejności sprawdzasz opinie. Jeżeli twoi znajomi pozytywnie wypowiadają się o salonie fryzjerskim i chwalą pracujących tam fryzjerów, to możesz śmiało umówić się na wizytę. Informacji poszukaj także na forach internetowych. W wyborze salonu ważne jest także doświadczenie osób w nim pracujących. Sprawdź, czy fryzjerzy posiadają dyplomy, przeszli szkolenia, ile konkursów wygrali. Jeżeli większość terminów jest zarezerwowanych, to masz pewność, że ten salon fryzjerki jest naprawdę dobry.

Zwróć uwagę na wygląd salonu. Całe pomieszczenie powinno być zadbane, schludne i nowocześnie urządzone. Sprzęty (urządzenia fryzjerskie, meble, wyposażenie sanitarne) powinny być sprawne. Wchodząc do niektórych salonów, ma się wrażenie, że czas zatrzymał się w latach 90. Zniszczona wykładzina na podłodze, meblościanka, stare fotografie kobiet i mężczyzn z niemodnymi fryzurami. W końcu siedząc na fotelu, musisz czuć się komfortowo i wiedzieć, że trafiłaś w dobre ręce. O renomie salonu fryzjerskiego świadczy także jakość kosmetyków. Produkty muszą być bezpieczne dla najbardziej wrażliwych włosów i skóry głowy, powinny zawierać naturalne i aktywne składniki, nie mogą wywoływać podrażnień.

Atmosfera panująca w salonie fryzjerskim dla niektórych osób również jest ważna. Dobrze, jeżeli fryzjerzy udzielają wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów. Są to cenne porady, które przydadzą się każdej z nas. Sumienny pracownik salonu powinien także poświęcić tyle uwagi naszym włosom, ile tego faktycznie wymagają. O jakości salonu świadczy także cennik. Im wyższe są ceny, tym jakość salonu fryzjerskiego automatycznie wzrasta. Koszt jednego zabiegu może obejmować: mycie skóry głowy, koloryzację, pielęgnację i masaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *