Pielęgnacja

Makijaż permanentny ust – na czym polega i jakie efekty daje?

Wąskie, asymetryczne, a może zbyt jasny kolor? Jeżeli i ty masz problemy z wyglądem ust, to możesz skorzystać z makijażu permanentnego. Sprawdź, na czym polega ten zabieg i jakie efekty ci zapewni.

Czym jest makijaż permanentny ust?

Makijaż permanentny ust jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu pigmentu za pomocą jednorazowej igły. Pigment dobiera się koloru ust i kolorytu cery. Zabieg pozwala uzyskać bardzo dobrze zarysowany kontur ust, odbudować symetrię warg, zapewnić odpowiedni kształt, wzmocnić naturalny kolor.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • infekcja wirusowa lub opryszczka,
  • suche i popękane usta,
  • usta wypełnione botoksem lub kwasem hialuronowym w ostatnich dwóch tygodniach,
  • ciąża, karmienie piersią,
  • cukrzyca, choroba nowotworowa.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ust?

Kosmetyczka na wargi nanosi znieczulającą maść, rysuje kontur i rozpoczyna aplikację barwnika. Zabieg zaczyna się narysowaniem konturu warg, a następnie wypełnieniem ich kolorem. Zabieg trwa około dwóch godzin, ale po miesiącu należy uzupełnić barwnik, który schodzi wraz z łuszczącym się naskórkiem z warg.

Makijaż permanentny ust – po zabiegu

Po zabiegu należy stosować krem lub maść o działaniu łagodzącym, co przyspieszy gojenie się ranek. Przez dwa lub trzy dni po zabiegu usta nie powinny mieć styczności z płynami – trzeba pić przez słomkę. Po jakimś czasie skóra na ustach zaczyna się złuszczać. Należy wtedy usta nawilżać, by ich kolor nie wyblakł. Po zabiegu makijażu permanentnego ust mogą pojawić się infekcje wynikające ze słabej jakości pigmentu lub braku sterylności. Za powikłania odpowiada także brak doświadczenia osoby wykonującej zabieg.

Urządzenie do makijażu permanentnego ust

Makijaż permanentny wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które wyglądem przypomina długopis lub urządzenie stosowane w salonach tatuażu. Jest wyposażone w igłę, przez którą pobiera się barwnik i wprowadza go pod skórę. Dobry sprzęt do makijażu permanentnego: powinien mieć wysoką wydajność, cicho pracować, mieć ograniczone wibracje, nie powinien się przegrzewać, musi być łatwy w obsłudze i być przeznaczony także do makijażu brwi, oczu, brodawek, blizn, bielactwa i pigmentacji skóry głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *