Pielęgnacja

Masła i świece do masażu – rodzaje i właściwości

Masła i świece do masażu to kosmetyki przeznaczone do masażu całego ciała. Ze względu na swoje właściwości nawilżające są szczególnie polecane do pielęgnacji skóry suchej. Poznaj masła i świece do masażu, w tym ich rodzaje i właściwości.

Masła do masażu – rodzaje i właściwości

Masła do masażu składają się głównie z produktów naturalnych, na przykład masła shea, oleju kokosowego czy winogronowego. Masło shea skutecznie nawilża każdy rodzaj skóry, nawet skórę przesuszoną i zniszczoną. Można używać je codziennie. Swoją regeneracyjną moc zawdzięcza zawartości kwasów tłuszczowych. Masło Shea stanowi naturalny filtr przeciwsłoneczny. Może być stosowane jako balsam na włosy, które nie tylko zabezpiecza je przed słońcem, lecz także zwalcza łupież i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Masło shea przeznaczone do masażu ma działanie ujędrniające, dlatego stanowi idealne uzupełnienie zabiegów wyszczuplających.

Świece do masażu – rodzaje i właściwości

Świeca do masażu (balsam w świecy) łączy w sobie właściwości aromaterapeutyczne i pielęgnujące skórę. Gdy zapalamy świecę, możemy delektować się aromaterapeutycznymi właściwościami olejków, a roztopioną część świecy wykorzystać do masażu ciała. Skuteczność świecy do masażu podnosi wysoka temperatura, której właściwości są cenione w terapii ciepłem.

Aby rozpocząć terapię świecą do masażu, należy zapalić jej knot i odczekać kilka minut, aż ta zmieni swoją konsystencję na ciepły olejek. Kiedy to nastąpi, trzeba zgasić knot, chwilę odczekać i wylać ciepły olejek na dłoń. Olejek należy równomiernie rozprowadzić na wilgotnej skórze i delikatnie wmasować.

Świece do masażu składają się przede wszystkim ze składników naturalnych takich jak olejki (na przykład sojowego czy jojoba) i masła (na przykład shea czy ilipe). Świece po zapaleniu rozpuszczają się i podgrzewają do optymalnej dla skóry temperatury, co ułatwia ich rozprowadzenie na ciele. Po masażu świecą skóra staje się nawilżona, odżywiona, elastyczna i jedwabiście gładka, a w trakcie zabiegu my możemy cieszyć się pięknym zapachem. Świece można stosować do masażu całego ciała, codziennej pielęgnacji skóry oraz rytuałów pielęgnacyjnych dłoni i stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *