Makijaż

Makijaż kamuflaż, czyli jak zakryć blizny potrądzikowe?

Gładka buzia, bez trądziku i krostek to twój największy sukces! Pora na wyleczenie blizn i przebarwień. Jednak zanim się to stanie, niedoskonałości zakryj makijażem. Nie nakładaj grubej warstwy podkładu, bo to tylko pogorszy twój wygląd. Sprawdź, jak zręcznie zakamuflować blizny potrądzikowe.

Baza pod podkład to największy sprzymierzeniec skóry z przebarwieniami. Kosmetyk nie tylko wygładza powierzchnię skóry i ujednolica koloryt cery. Baza odżywia, pielęgnuje i sprawia, że makijaż długo utrzymuje się na twarzy. Fluid, puder i cienie do powiek nie ścierają się, a ich odcienie nie blakną. Wybierz takie bazy, które zawierają witaminy i silikony. Te ostatnie utworzą na skórze lepką powłoczkę, która ułatwi wykonanie makijażu i pomoże nam wyleczyć przebarwienia. Stosuj także matujące i mocno kryjące podkłady. Te z błyszczącymi pigmentami mogłyby wyeksponować blizny potrądzikowe i niewielkie zagłębienia, które pozostały po wyciskaniu krostek. Podkład zakryje wszystkie niedoskonałości, wyrówna odcień cery i sprawi, że skóra w strefie T (czoło, nos, broda) przestanie się świecić. Jeżeli obawiasz się, że kosmetyk o takich właściwościach spowoduje zapychanie się porów skóry, zamień go na podkład o średnim kryciu. Pamiętaj, że ten kosmetyk nie może zawierać olejów mineralnych.

A jakich akcesoriów używać? Wybierz takie, dzięki którym kosmetyki kryjące naniesiesz na skórę punktowo. Pędzelki muszą być malutkie, spiczasto zakończone i wykonane z naturalnych materiałów. Nie rozcieraj kosmetyków nakładanych pędzelkiem, lecz staraj się je wklepać i rozprowadzić wokół zmiany na skórze. Dla lepszego krycia korektor lub podkład wklep opuszkiem palca.

Najważniejszym kosmetykiem w makijażu kamuflującym blizny potrądzikowe jest korektor. Dzięki niemu precyzyjnie ukryjesz niedoskonałości, uzyskasz gładką buzię i ujednolicisz koloryt cery. Wybierz korektor o matowym wykończeniu makijażu i dającym mocne krycie. Nakładaj go punktowo na te miejsca na twarzy, które chcesz ukryć. Cały makijaż utrwal mgiełką w sprayu. Kosmetyk musi mieć delikatną konsystencję, nie może natłuszczać skóry i zostawiać na niej lepkiej powłoczki. Utrwalacz makijażu powinien dawać matowe wykończenie. Twarz spryskaj produktem z odległości około 15 cm i odczekaj chwilę aż mgiełka wchłonie się i utrwali makijaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *