Pielęgnacja

Korektory do twarzy w 6 kolorach – do czego służą?

Korektor do twarzy to wielofunkcyjny kosmetyk, który zatuszuje zarówno cienie pod oczami, jak i krostę na brodzie. Pewnie każda z nas słyszała o cielistym korektorze i przynajmniej raz go używała. Tymczasem korektory występują aż w sześciu różnych kolorach, które nijak nie przypominają odcienia naszej skóry. Jakie są kolory korektorów do twarzy i do czego służą?

Do czego służą poszczególne kolory korektorów do twarzy?

Zielony korektor do twarzy

sprawdzi się przy cerze mieszanej, trądzikowej i podatnej na zaczerwienienia. Zielony korektor do twarzy ukryje drobne niedoskonałości i popękane naczynka oraz zneutralizuje rumieńce. Należy nakładać go przed aplikacją pudru.

Żółty korektor do twarzy

zamaskuje cienie pod oczami skuteczniej niż klasyczny korektor cielisty, którego mimo to używamy częściej. Dlaczego warto to zmienić? Chociaż cielisty korektor do twarzy zakamufluje cienie pod oczami, to – w przeciwieństwie do korektora żółtego – dodatkowo podkreśli zmarszczki wokół oczu. Żółty korektor do twarzy należy nakładać przed zrobieniem pełnego makijażu. Jeżeli następnie zaaplikujemy rozświetlacz, zatuszujemy cienie pod oczami, a także rozjaśnimy spojrzenie.

Fioletowy korektor do twarzy

pomoże ukryć przebarwienia, blizny i drobne ranki oraz wyrówna koloryt skóry.

Niebieski korektor do twarzy

doskonale wyrówna opaleniznę zarówno naturalną, jak i sztuczną. Chociaż niebieski korektor do twarzy dobrze współgra z odcieniami pomarańczy, nie należy go łączyć z naturalnymi, cielistymi podkładami, dlatego zanim zaaplikujesz taki podkład, stonuj skórę niebieskim korektorem.

Biały korektor do twarzy

jest problematyczny w użytkowaniu, zwłaszcza dla początkujących. Doskonale rozświetli okolice oczu oraz zatuszuje delikatne przebarwienia i płytkie zmarszczki. Aby osiągnąć pożądane efekty, należy nałożyć dość grubą warstwę.

Cielisty korektor do twarzy

to uniwersalny korektor, który chociaż ukryje niedoskonałości, to jednak zrobi to gorzej niż korektory o węższym spectrum działania. Cielisty korektor do twarzy zatuszuje krosty, przebarwienia i cienie pod oczami, ale jednocześnie może uwydatnić zmarszczki. Mimo to warto mieć go zawsze przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *