Pielęgnacja

Jak to się robi? Olejowanie pod włos

Olejowanie włosów stało się ostatnio bardzo skuteczną metodą pielęgnacji. Stosowana jest przez młode dziewczyny, doświadczonych fryzjerów i wszystkie włosomaniaczki. Generalnie każdy wie, jak to zrobić. Ale w jaki sposób olejować pod włos?

Olejowanie pod włos jest bardzo podobne do klasycznego olejowania. Na czyste, ale jeszcze wilgotne włosy, nakłada się olejek kosmetyczny dobrany do rodzaju skóry głowy, porowatości i długości włosów. Produkt wciera się jednak w przeciwną stronę, zaczynając aplikację od końców pasemek; ostatnie krople olejku nakłada się tuż przy nasadzie włosów. Pamiętaj jednak o bardzo ważnej rzeczy. Nie pocieraj zbyt mocno kosmyków, ponieważ mogłabyś je uszkodzić i osłabić. Pod koniec aplikacji wygładź włosy, nanosząc olejek kosmetyczny zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. W ten sposób domkniesz łuski i zapobiegniesz przedostawaniu się zanieczyszczeń do wewnętrznych struktur pasemek.

Co daje olejowanie pod włos?

Po pierwsze, włosom dostarczasz o wiele więcej olejku, a tym samym większą ilość składników odżywczych. Twoja fryzura staje się piękniejsza, a skóra głowy zdrowsza. Poza tym, włosy są miękkie, gładkie i błyszczące. Modelowanie i rozczesywanie to prawdziwa przyjemność. Końcówki włosów nie rozdwajają się i są mniej podatne na uszkodzenia. Nawet po umyciu głowy zwykłym szamponem fryzura nadal wygląda świetnie.

Czy olejowanie pod włos jest dla każdego?

Niestety nie. Te metoda pielęgnacji nie jest polecana osobom mającym bardzo zniszczone i wysokoporowate włosy. Łuski są szeroko otworzone, a taka technika olejowania mogłaby dodatkowo pogorszyć stan włosów. Oczywiście bardzo wiele zależy od doboru olejków. Nawet najbardziej bezpieczny i łagodny produkt może pogorszyć kondycję pasemek i skóry głowy. Co więcej, po zabiegu włosy jest bardzo trudno domyć. Używając szamponów z zawartością wysuszających składników, możemy jeszcze bardziej zaszkodzić naszym pasemkom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *