Makijaż

Jak malować rzęsy? Proste triki dla każdej z nas

Elegancko pomalowane rzęsy naprawdę mogą odmienić spojrzenie. Ba, skorygują kształt oczu, natomiast twarz zyska zupełnie inny wygląd. Sprawdź, jak poprawnie wytuszować rzęsy i jak je pogrubić, wydłużyć i zagęścić.

W drogeriach znajdziemy mnóstwo maskar, dzięki którym stworzymy wymarzony makijaż oczu. Jeżeli twoje rzęsy są krótkie, wybierz kosmetyk z zawartością specjalnych włókien. Podczas malowania przykleją się do rzęs i wydłużą je. A jak zrobić makijaż oczu takim produktem? Szczoteczkę ustaw poziomo i przyłóż do nasady rzęs. Ruchem zygzakowym maluj oczy; dolne rzęsy natomiast wytuszuj końcówką aplikatora. Kiedy pierwsza warstwa kosmetyku wyschnie, wszystko powtórz jeszcze raz.

Twoje rzęsy są cienkie i wypadają?

Nie martw się! Na szczęście możesz je zagęścić, stosując odpowiednie kosmetyki. Użyj maskarę pogrubiającą, która nie sklei rzęs i nie pozostawi na nich nieestetycznych grudek. Makijaż oczu zrób w taki sam sposób, jak w przypadku krótkich rzęs. Na zakończenie włoski przeczesz małym grzebykiem – w ten sposób dokładnie je rozdzielisz. Przed każdą aplikacją szczoteczkę wytrzyj z nadmiaru tuszu. Użyj do tego chusteczki higienicznej lub starego aplikatora. Raz w tygodniu umyj szczoteczkę mleczkiem do demakijażu lub płynem dezynfekcyjnym.

A w jaki sposób podkręcić rzęsy?

Zastosuj maskarę podkręcającą. Pamiętaj, że kosmetyk musi dobrze utrwalić skręt rzęs i „unieść” je do góry tak, aby oczy wydawały się większe i ładniejsze. Taki efekt powinien utrzymać się przez cały dzień. Podczas makijażu od razu musisz nadać swoim rzęsom pożądany kształt. Nie ma tu miejsca i czasu na poprawki. Kiedy pierwsza warstwa tuszu będzie wysychała, czystą szczoteczką jeszcze bardziej podkręć rzęsy.

Jak dbać o tusz do rzęs?

Jeżeli zależy ci na tym, aby twój nowy kosmetyk upiększający oczy działał jak najdłużej i jak najlepiej, musisz o niego prawidłowo dbać. Pamiętaj o kilku sprawach związanych z użytkowaniem tego produktu. Przed aplikacją nie wyjmuj i nie wkładaj szczoteczki po kilka razy. W ten sposób pompujesz do środka opakowania powietrze. W efekcie produkt szybciej wysycha, a nałożony na rzęsy kruszy się. Nie obcieraj szczoteczki o brzeg buteleczki. Zaschnięte resztki tuszu mogą wpaść do wnętrza flakoniku. Tusz do rzęs będzie do wyrzucenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *