Pielęgnacja

Jak dbać o włosy latem? Praktyczne porady i wskazówki

Puszenie, przesuszenie, przetłuszczanie i łupież, blaknięcie koloru. To najczęstsze problemy, z którymi latem muszą zmierzyć się włosomaniaczki. Jeżeli jesteś jedną z nich, koniecznie przetestuj te porady i wskazówki.

Jak poradzić sobie z puszeniem się włosów

Niestety, spuszone włosy to problem kobiet, który nasila się zwłaszcza latem. Prostowanie pasemek nie będzie najlepszym rozwiązaniem, aby ujarzmić niesforne kosmetyki. O wiele lepiej sprawdzą się odżywki emolientowe, odżywki bez spłukiwania, serum silikonowe, stylizacja na okrągłej szczotce. Kosmetyki zadbają zarówno o wewnętrzną, jak i zewnętrzną strukturę pasemek. Wygładzą powierzchnię włosów, zapobiegną elektryzowaniu się, zdyscyplinują pojedyncze kosmyki. Dzięki takiej pielęgnacji włosy staną się miękkie, błyszczące i podatne na układanie. Stylizacja na okrągłej szczotce da podobny efekt. Pamiętaj jedynie o zabezpieczeniu pasemek przed gorącym powietrzem suszarki.

Jak dbać o przesuszone włosy?

Najbardziej narażone na przesuszenie są włosy kręcone, farbowane lub rozjaśniane. Promienie słońca, gorące powietrze i wysoka temperatura jeszcze bardziej niszczą strukturę pasemek. Zastosowanie silikonowego serum może przynieść poprawę. Ochroni włosy przed działaniem promieniowania UV, słoną wodą i wysuszeniem. Na powierzchni kosmyków produkt utworzy zabezpieczającą powłoczkę. Ponadto, serum zapewni nawilżenie, nabłyszczenie i odżywienie. Podobny rezultat da kuracja siemieniem lnianym. Nasionka gotuje się przez jakiś czas, a powstałą w ten sposób miksturę nakłada się na włosy. Po około 20 minutach rozgotowane siemię spłukuje się.

Co poradzić na włosy przetłuszczone i łupież?

Jeżeli zależy ci na zdrowych i pięknych włosach, musisz przywrócić skórze głowy odpowiednie pH. Wyrzuć mocno oczyszczające szampony; zainwestuj w łagodnie działające preparaty bez zawartości SLS. Dobre efekty da także kuracja wcierkami z pokrzywy, rumianku lub soku z czarnej rzepy. Zarówno produkty apteczne lub drogeryjne, jak i przygotowane własnoręcznie mają takie same właściwości. Chodzi tu o: zwalczanie bakterii i grzybów odpowiedzialnych za powstawanie łupieżu, uregulowanie pracy gruczołów łojowych i oczyszczenie skóry głowy z łoju, brudu i martwego naskórka.

Pasemka rozjaśnione słońcem i blaknięcie farbowanych włosów

Słońce działa destrukcyjnie również na kolor włosów. I to niezależnie od tego, czy pasemka były pofarbowane, czy też nie. Aby ochronić naturalną lub sztuczną barwę włosów, można stosować olejki, serum termoochronne lub specjalne farby do włosów, które zapewniają trwałość nowego koloru pasemek. Ochronę zapewni także kapelusz z szerokim rondem lub ozdobna chusteczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *