Pielęgnacja

Gładka i piękna buzia? Zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest często wykorzystywany w medycynie estetycznej. Stosuje się go do wypełniania ubytków w tkankach i zmarszczkach oraz do nawilżania, ujędrniania, regeneracji i poprawienia kształtu twarzy. Bywa także stosowany jako jeden ze składników kosmetyków. Kwas hialuronowy wstrzykuje się w miejsce powstania zmarszczek lub przebarwień. Zabieg powinien przeprowadzić lekarz chirurg plastyk lub doświadczony dermatolog. Zabieg trwa około 30 minut, jest prawie bezbolesny, dlatego przeprowadza się go przy użyciu żelu znieczulającego. Zadaniem wstrzykniętego kwasu hialuronowego jest uzupełnienie poziomu wody w komórkach skóry, napięcie tkanki i wygładzenie zmarszczek lub usunięcie niedoskonałości. Niestety, zabiegi takie należy powtarzać do trzech razy w roku, ponieważ kwas hialuronowy szybko wchłania się w organizm.

Jakie partie twarzy można poddać zabiegowi obstrzykiwania kwasem hialuronowym? Mogą to być na przykład okolice ust, oczu, piersi i nosa. Okolice skroniowe to miejsce, gdzie zmarszczki pojawiają się bardzo szybko. Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego pozwolą wygładzić tę część twarzy i sprawić, że będziemy wyglądać na bardziej wypoczęte i młodsze. Korektą powinien zająć się doświadczony lekarz; w obrębie skroni znajdują się bowiem tętnice. Ich uszkodzenie mogłoby prowadzić do bardzo poważnych komplikacji.

Dolina łez również może być pielęgnowana przy pomocy kwasu hialuronowego. Jest to około centymetrowy odcinek skóry biegnący od wewnętrznego kącika oka do mniej więcej połowy powieki dolnej. Podczas zabiegu uważać należy na naczynia krwionośne, które znajdują się tuż pod skórą. Powikłania mogą prowadzić do obrzęków, zgrubień skóry, a nawet ślepoty. Kwas hialuronowy wstrzyknięty w dolinę łez zmniejsza widoczność cieni pod oczami, opuchnięć spowodowanych zmęczeniem lub chorobami, kamufluje brak jędrności dolnej powieki.

Okolice nosa również można poddać zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Wykonuje się je wtedy, gdy pacjent cierpi na wrodzony brak asymetrii lub po nieudanym zabiegu chirurgicznym. Niestety poważne wady nosa, np. skrzywienia powstałe w wyniku złamań, nie są kwalifikowane do obstrzykiwania kwasem hialuronowym. W pozostałych przypadkach zabieg przynosi długotrwałe i zadowalające efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *