Pielęgnacja

Japoński rytuał piękna Saho, czyli pielęgnacja kosmetykami Sensai

Saho to azjatycki sposób pielęgnacji inspirowany rytuałem parzenia herbaty. Dzięki serii produktów Sensai Silk z jedwabiem koishimaru możemy poczuć działanie tego trzyetapowego rytuału na własnej skórze.

Kosmetyki Sensai to japońska seria luksusowych produktów przeznaczonych dla najbardziej wymagających osób. Ich kluczowym składnikiem jest koishimaru – niebywale rzadki jedwab, który w tradycji japońskiej przez tysiąclecia zarezerwowany był wyłącznie dla rodziny cesarskiej. Marka Kanebo Cosmetics postanowiła wykorzystać go w produktach do codziennej pielęgnacji zgodnej z rytuałem Saho.

Rytuał Saho. Na czym polega?

Pielęgnacja inspirowana rytuałem Saho. Koniecznie dowiedz się, co to właściwie oznacza i jak może pomóc ci zadbać o swoją skórę.

Saho to rytuał pielęgnacyjny nawiązujący do japońskiej tradycji parzenia herbaty. Polega na podwójnym oczyszczaniu, podwójnym nawilżaniu i podwójnej aplikacji – te trzy kroki to prosta droga do pięknej i idealnie gładkiej skóry. Głównym założeniem rytuału Saho jest codzienne powtarzanie określonych czynności pielęgnacyjnych, odpowiednim sposobem i w przemyślanej kolejności.

Linia Sensai Silk to kosmetyki z jedwabiem koishimaru, które wpisują się w uspokajający i upiększający rytuał Saho.

Jedwab koishimaru – właściwości

Głównym składnikiem kosmetyków Sensai Silk jest jedwab koishimaru, o którym warto wiedzieć więcej. Jakie ma właściwości? Dlaczego jest tak cenny? Jakie działanie nadaje produktom Sensai?

Historia jedwabiu jest naprawdę bogata. Od wielu wieków w Azji hoduje się jedwabniki, z których kokonów pozyskiwane są mocne i niesamowicie gładkie jedwabne nici. Szczególną odmianą jest znany tylko w Japonii jedwab koishimaru – niezwykle delikatny, niebywale drogi, o cennych właściwościach pielęgnacyjnych.

Dłonie kobiet, które pracują przy pozyskiwaniu jedwabiu koishimaru, są niesamowicie gładkie, dlatego że koishimaru:

  • stymuluje produkcję kwasu hialuronowego;
  • zapewnia prawidłowy poziom nawilżenia skóry;
  • poprawia elastyczność i sprężystość;
  • nadaje skórze jedwabistą miękkość i gładkość.

Kosmetyki pielęgnacyjne Sensai Silk

Specjaliści marki Kanebo Cosmetics wychodzą z założenia, że produkty do pielęgnacji skórą mają być jak uczta dla ciała, ale również zmysłów. Właśnie dlatego kosmetyki Sensai Silk łączą w sobie nowoczesne odkrycia naukowe (aby doskonale odżywiać, nawilżać i odmładzać skórę) z japońskimi tradycjami i rytuałami (aby zapewnić ukojenie i zrelaksować).

Kosmetyki Sensai Silk to seria, która spodoba się wszystkim tym, którzy preferują delikatną pielęgnację o bardzo skutecznym i dogłębnym działaniu. Sprawdzi się u wszystkich osób, które chcą zachować młody wygląd na dłużej i szukają skutecznych sposobów na odmłodzenie.

Rytuał Saho kosmetykami Sensai (krok po kroku)

Jeśli chcesz poczuć odrobinę luksusu, rytuał pielęgnacyjny Sago z profesjonalną linią kosmetyków Sensai Silk jest dla ciebie.

Jak poprawnie używać kosmetyków Sensai?

Krok 1. Podwójne oczyszczanie

Pierwszy etap to dokładny demakijaż i oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń, które mogą ją zapychać, utrudniając oddychanie. Wśród produktów Sensai Silk znajdują się płyny do mycia różnych typów cery, olejki do demakijażu, ale również mydełka na bazie wody. W pierwszym kroku rytuału Saho należy użyć kolejno dwóch różnych produktów, aby dokładnie usunąć makijaż, złuszczyć martwy naskórek, usunąć pot, kurz i inne zanieczyszczenia.

Krok 2. Podwójne nawilżanie

Drugi etap rytuału pielęgnacyjnego Saho to dokładne nawilżenie skóry, a następnie odżywienie jej od środka. Do tego warto wykorzystać dwa kolejne kosmetyki Sensai Silk – nawilżające lotiony (pełnią też funkcję aktywatora przygotowującego skórę na kolejny etap pielęgnacji), a także kremy i emulsje o działaniu odżywczym i ochronnym.

Krok 3. Podwójna aplikacja

Trzeci krok właściwie łączy się z poprzednim etapem podwójnego nawilżania, ponieważ polega na odpowiednim aplikowaniu kosmetyków Sensai Silk, aby ich działanie było jak najbardziej efektywne. Lepsze wchłaniania produktów zapewni masowanie okrężnymi ruchami dłoni, a następnie delikatnie uciskanie skóry. Podwójna aplikacja to zwieńczenie rytuału Saho kosmetykami Sensai Silk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *