Makijaż

Jak zrobić makijaż w stylu foxy eyes?

Foxy eyes, czyli w bezpośrednim tłumaczeniu lisie oczy, to aktualnie jeden z najmodniejszych makijaży oczu, który wylansowała supermodelka Bella Hadid. Foxy eyes stały się jej znakiem rozpoznawczym, a kobiety oszalały na punkcie zmysłowo uniesionych kącików i optycznie wydłużonych oczu. Oto, co musisz wiedzieć o tym trendzie. 

Foxy eyes to technika makijażu oka, której głównym celem jest optyczne podniesienie oczu i nadanie im podłużnego kształtu migdała. Kąciki oczu, skierowane ku górze, otworzą nasze oczy i dodadzą zalotnego spojrzenia. 

Aby uzyskać taki efekt lisich oczu, musimy wizualnie “wyciągnąć” kąciki oczu za pomocą cienia, zaaplikowanego na przedłużeniu dolnej powieki. Na początek, za pomocą okrągłego pędzelka, nałóż cień o neutralnym dla twojej karnacji odcieniu, który stworzy jednolitą bazę. Następnie przejdź do budowania światłocienia.

W załamanie powieki zaaplikuj jasnobrązowy cień. Nieco ciemniejszy cień nałóż tak, by stanowił przedłużenie dolnej powieki. Następnie wykonaj cienką kreskę eyelinerem w kolorze czarnym lub brązowym, lekko “wybitą” do góry. Stwórz kreskę tuż przy górnej linii rzęs, o ostrych krawędziach i z delikatnie rozmytym brzegiem. Zacznij od samego początku oka i podążaj za jego naturalnym kształtem. Linia powinna być jak najcieńsza przy wewnętrznym kąciku i delikatnie rozszerzać się ku zewnętrznemu. Unikaj kreski zbyt mocno uniesionej lub wywiniętej. Eyeliner w lisim oku, w przeciwieństwie do kociego (tzw. cat eye), nie powinien dominować. W razie pomyłek, popraw kreskę patyczkiem higienicznym zwilżonym płynem micelarnym lub korektorem i pędzelkiem.

Dolną linię wodną oka możesz podkreślić za pomocą kredki w kolorze białym lub odcieniu skóry. Ostatni etap to podkręcenie rzęs zalotką i wytuszowanie ich maskarą. Dla lepszego efektu uniesienia, pomaluj rzęsy nieco mocniej w zewnętrznym kąciku, a w wewnętrznym dodaj odrobinę rozświetlacza. Opcjonalnie, doklej kępkę sztucznych rzęs w zewnętrznym kąciku dla efektu “powłóczystego” spojrzenia.

Nie zapominaj, że brwi są równie ważne. Dla podkręcenia look’u i dodatkowego “liftingu”, zadbaj o uniesiony kształt łuków. Ich końcówka powinna być nieco wyżej względem początku. Dodatkowo zaczesz włoski do góry i utrwal żelem do brwi. Zamiast czerwonych ust wybierz pomadkę w neutralnym odcieniu – zbyt wyrazisty akcent kolorystyczny na ustach przy mocnym makijażu oka, może dawać wrażenie, że na twarzy “dzieje się” za dużo.