Makijaż

Brwi z Instagrama – modne, zadbane i idealne

Sposób na brwi idealne?

Pożegnaj się z pęsetą!

Królowe Instagrama pokazują wyraźnie, że brwi muszą… być wyraźne.

Mają się rzucać w oczy, by nadać charakter całej twarzy.

Taki trend nazywa się „boy brows” lub „feathered brows” – jeden i drugi charakteryzuje się grubymi, mocnymi, wręcz „pierzastymi” brwiami. Okazuje się, że mimo tak drastycznych określeń daleko im do chaosu. Te trendy w malowaniu brwi to sposób na perfekcyjny makijaż. Chcesz wiedzieć, jak go wykonać?

Brwi „ufryzowane” – ładne, czy nie?

Grube, pierzaste, krzaczaste brwi – do tej pory takie określenia przerażały i często wyobrażałyśmy sobie bardzo nieestetyczne, nieokiełznane włoski, czyli przeciwieństwo niegdysiejszego trendu (brwi cienkie jak niteczki).

Okazuje się, że wyraźne i mocne brwi mogą być piękne. Sekret tkwi i w odpowiednim makijażu i pielęgnacji. Ich „dzikość” ma być ujarzmiona, podkreślona makijażem, a efekt taki, że wyglądamy bardzo młodzieńczo, naturalnie i schludnie. Jak uzyskać najmodniejsze obecnie brwi, jak z Instagrama?

Jak zapuścić i czym pielęgnować brwi?

Brwi odrastają długo i (niestety) niszczeją podobnie jak wszystkie inne włoski. Aby nie mieć z nimi problemów i (przede wszystkim) szybko je zapuścić – smaruj brwi specjalną odżywką. Najlepsze odżywki do brwi przyspieszają odrost włosków i to już w kilka tygodni. Ponadto wzmacniają cebulki i poprawiają stan i wygląd całej łodyżki włosa. Kluczem jest systematyczność – dobrą odżywkę należy nakładać codziennie na linię brwi.

Makijaż brwi na styl z Instagrama

Grube brwi nawet, jeśli nasz własne są cienkie i przerzedzone? To nic trudnego pod warunkiem, że masz odpowiedni kosmetyk i wprawioną w makijażu rękę. Do wykonania makijażu potrzebujesz:

  • kosmetyku, dzięki któremu domalujesz maleńkie włoski ( np. flamastra, farbki do brwi, kredki czy pomady)
  • kosmetyku którym wypełnisz cały łuk brwiowy (cień, pomada lub puder do brwi)
  • produktu, który rozczeszesz, ułożysz i zdyscyplinujesz włoski (maskara do brwi)
  • kosmetyku, który utrwali kształt i makijaż brwi (bezbarwny wosk, fixer w sprayu lub tradycyjne szare mydło)
  • cielistej kredki lub (lepiej!) rozświetlacza, czyli produktów, które nakłada się pod łuki brwiowe

Makijaż brwi z Instagrama – krok po kroku

  1. Rozczesz delikatnie brwi grzebyczkiem, pędzelkiem lub szczoteczką. Zwracaj uwagę na ich kształt i kierunek wzrostu. Możesz ułożyć je na szare mydło – włoski będą się dłużej trzymać ułożone tak, jak je wystylizowałaś
  2. Sięgnij po kredkę lub pomadę i delikatnie obrysuj kontur brwi, a w miejscach prześwitów domaluj pojedyncze włoski.
  3. Wypełnij brwi pudrem do brwi – jeśli chcesz, aby makijaż wyglądał bardziej naturalnie – użyj dwóch odcieni pudru do brwi (w ciemnym i o ton jaśniejszym kolorze). Cienie powinny być zbliżone do koloru Twoich brwi i włosów, oraz mieć taką samą tonacje (chłodną lub ciepłą).
  4. Na koniec utrwal całość woskiem do brwi, lub – jeśli używasz fixera – spryskaj nim buzię.

Brwi jak z Instagrama gotowe!

Tego nie rób – czyli kilka przestróg w makijażu brwi na koniec

1. Nie zostawiaj wyraźnych krawędzi wokół brwi – wygląda to karykaturalnie i sztucznie. Pomalowaną brew wyczesz delikatnie pędzelkiem (szczoteczką) i staraj się bardzo subtelnie „rozmyć” granice zwłaszcza górnej krawędzi.

2. Nie trzyj, nie szarp brwi np. podczas demakijażu. Brwi niszczeją i słabną, więc aby je wzmocnić, dobrze sięgnąć po odżywkę do brwi i od czasu do czasu zafundować im wzmacniającą kurację

3. Nie przesadzaj z depilacją – jeśli nie umiesz nadać im dobrego kształtu – idź do kosmetyczki, niech zrobi to za Ciebie. Późniejsza depilacja będzie dla Ciebie łatwiejsza. Pamiętaj też, że jeśli nie jesteś pewna, czy wyrwać jakiś włosek czy nie – lepiej go zostaw – zobaczysz jak zachowuje się on podczas makijażu i czy na pewno jet taki „niepotrzebny”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *