Wiele kobiet chciałoby mieć zgrabne nogi. Większości pomagają dieta, ćwiczenia i kosmetyki. Ale co z pozostałymi dziewczynami? Jeżeli są odważne, to mogą skorzystać z chirurgicznego zabiegu wszczepiania implantów łydek. Sprawdź, czy taki zabieg jest właśnie dla ciebie.
Jak wygląda zabieg?
Wszczepianie implantów łydek odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Zabieg rozpoczyna się od wykonania przez chirurga nacięcia w zgięciu kolanowym. Następnie w ciele pacjenta zostaje umieszczony implant dopasowany do kształtu i rozmiaru dolnej kończyny. Całość trwa około dwóch godzin. Wszczepienie implantów jest bardziej popularne u mężczyzn, bo daje to efekt wyrzeźbionych łydek.
Po zabiegu pacjent przebywa w pozycji leżącej przez około dwa dni z nogami uniesionymi do góry. Takie ułożenie kończyn przyspiesza gojenie i minimalizuje ryzyko powstania obrzęku lub zakażenia. Po upływie tego czasu opatrunki są usuwane, a pacjent zaczyna wracać do normalnej aktywności i pokonuje niewielkie dystanse podczas spacerów. Jest to bardzo ważne, ponieważ mięśnie w tym czasie przyzwyczają się do ciała obcego.
Powrót do całkowitej sprawności trwa około 3 tygodni, podczas których znika opuchlizna i zasinienie skóry. Wszczepione implanty są bardzo wytrzymałe i dobrze się układają. Taki rezultat jest możliwy do osiągnięcia dzięki materiałowi, z którego wykonane są implanty, czyli silikonu.
Implanty łydek – komplikacje po zabiegu
Po zabiegu mogą wystąpić następujące komplikacje:
- infekcja rany,
- krwawienie,
- dysfunkcja mięśnie,
- zaburzona praca nerwów,
- rozrost blizn,
- przemieszczenie się implantu.
Rodzaje implantów łydek
Implanty łydek dzieli się na:
- anatomiczne – są najczęściej polecane mężczyznom ze względu kształt dający efekt dobrze wyrzeźbionej łydki;
- wrzecionowate – smuklejsze i delikatniejsze, polecane przeważnie paniom.
Wyróżnia się także implanty stałe wykonane ze stałego silikonu. Są jednak tworzone w przypadku indywidualnych zamówień.
Dodaj komentarz