Włosy

Pielęgnacja rozjaśnianych włosów

Farbowanie na blond to jeden z najczęściej wybieranych sposobów koloryzacji. Rozjaśnianie włosów najczęściej wiąże się z przesuszeniem, utratą elastyczności włosa czy innymi, licznymi uszkodzeniami. Takie pasma wymagają szczególnej pielęgnacji.

Czy rozjaśnianie niszczy włosy?

Prawidłowo przeprowadzone rozjaśnianie i odpowiednia pielęgnacja skalpu nie powinny doprowadzić do poważniejszych szkód. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja rozjaśnianych włosów?

Nawilżanie włosów

To najważniejsze w pielęgnacji każdego typu i rodzaju pasm. Rozjaśniane włosy tracą cenne nawilżenie, blask i niszczeją. Podstawą zdrowych, mocnych włosów jest odpowiednia pielęgnacja. Przesuszoną skórę głowy trzeba nieustannie nawilżać i zrezygnować z agresywnych środków myjących. W produktach do wrażliwej skóry nie powinno być alkoholu, sztucznych barwników, parabenów i substancji drażniących. Jeżeli masz rozjaśniane pasma, sięgaj po naturalne olejki nawilżające i wyciągi roślinne, jak np. aloes czy prowitamina B5.

W przypadku przetłuszczającej się skóry głowy również powinnaś stosować delikatną pielęgnację. Po silniejsze szampony z SLS sięgaj raz w tygodniu. Na co dzień używaj łagodnych preparatów, np. tych przeznaczonych dla dzieci. Przetłuszczające się włosy nie lubią wysokich temperatur, więc zrezygnuj z suszarki, prostownicy czy lokówki. Postaw na nawilżające odżywki i maski, w których skład wchodzą zioła czy glinki.

Rozjaśniane włosy potrzebują maski z proteinami przynajmniej 2 razy w tygodniu. Postaw na keratynę, kolagen lub jedwab. Potrzebujesz także humektantów, czyli substancji nawilżających, i emolientów, które zatrzymują nawilżenie we wnętrzu włosa. Zabezpieczaj końcówki olejkami, mgiełkami lub jedwabiem.

Regularne olejowanie

To najpopularniejsza metoda na utrzymanie włosów w dobrej kondycji. Jest mnóstwo sposobów olejowania i olejów, dlatego dobierz odpowiednie do swoich potrzeb i stanu pasm. Sięgaj po tłoczone na zimno, nierafinowane, ekologiczne oleje, w których zawarta jest moc składników odżywczych, witamin i minerałów. Zwracaj uwagę na składy, aby nie było w nich chemicznych substancji.

Mycie włosów odżywką

Najlepsza regeneracja dla rozjaśnianych włosów. W ten sposób odbudujesz zniszczone kosmyki, a pasma będą pełne blasku. To sprawdzona metoda. Dodatkowo zabezpieczaj pasma kosmetykami z filtrami UV, np. naturalnym olejem, dzięki temu kolor nie wypłucze się szybko. Regularnie podcinaj końcówki i używaj nawilżającego serum.

Rozjaśniane włosy muszą być odpowiednio pielęgnowane, aby były piękne, zdrowe i mocne. Stosuj kosmetyki, które są przeznaczone do typu i rodzaju Twoich włosów. Regularnie olejuj pasma i zabezpieczaj końcówki. Odstaw w kąt prostownicę, lokówkę i suszarkę. Odżywiaj, nawilżaj i wzmacniaj kosmyki, a Twoje rozjaśniane pasma będą wyglądały zjawiskowo.