Pielęgnacja

Beauty blender – czym jest i jak go używać?

Wiele dziewczyn do makijażu używa beauty blendera, czyli małej gąbeczki w kształcie jajka. Jeżeli pędzle do makijażu już ci się znudziły, to możesz wypróbować właśnie ten gadżet. Sprawdź, czym tak naprawdę jest i jak używać go poprawnie.

Czym jest beauty blender?

Beauty blender to niewielka gąbeczka do makijażu w kształcie łezki lub jajka. Większość takich gadżetów nie ma ostrych krawędzi, dzięki czemu aplikowanie produktu jest jednakowe na każdej części twarzy. Beauty blender jest miękką i elastyczną gąbeczką z licznymi porami, które lepiej chłoną podkład. Nie zawiera lateksu i jest hipoalergiczna. Można ją bardzo łatwo myć i suszyć. Dzięki beauty blenderowi nie powstaną żadne smugi i plamy, przebarwienia nie będą widoczne, a zmarszczki wygładzone. Cera wygląda naturalnie, ma jednolity kolor i strukturę.

Rodzaje beauty blenderów

Wyróżnia się następujące rodzaje beauty blendera:

  • klasyczny – ma rozmiary 5,5 cm i 3,5 cm, waży kilka gramów i ma różnorodne kolory; najpopularniejszy jest różowy;
  • beauty blusher – ma mały rozmiar i jest przeznaczona do nakładania różu w kremie lub pudru; ma szary kolor, co ułatwia dobranie koloru i ilości kosmetyku;
  • micro.mini – miniaturowe gąbeczki w klasycznej wersji, przydają się do malowania okolic oczu, powiek, skrzydełek nosa i do modelowania lub rozjaśnienie twarzy;
  • biały beauty blender – przeznaczony do nakładania bezbarwnych preparatów, np. kremów;
  • czarny beauty blender – jest przeznaczony do nakładania samoopalacza;
  • blotterazzi – zbiera nadmiar sebum, doskonale zastępuje bibułki matujące, bo do skóry przylega całą swoją powierzchnią.

Jak używać beauty blendera?

Beauty blender należy najpierw zwilżyć, a następnie odsączyć i wytrzeć papierowym ręcznikiem. Następnie na gąbeczkę nakłada się kosmetyk do makijażu i przykłada się do twarzy. Aby uzyskać naturalny efekt makijażu, beauty blenderem trzeba wykonywać ruchy przypominające stemplowanie. Szeroka część gadżetu służy do malowania czoła i policzków, a wypukła do malowania mniejszych części twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *